ОСНОВНИМИ ПРИНЦИПАМИ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ є пріоритетний захист навколишнього природного середовища та здоров’я людини від негативного впливу відходів, забезпечення ощадливого використання матеріально-сировинних та енергетичних ресурсів, науково обґрунтоване узгодження екологічних, економічних та соціальних інтересів суспільства щодо утворення та використання відходів з метою забезпечення його сталого розвитку. До таких принципів належить і обов’язковий облік відходів на основі їх класифікації та паспортизації.
Відповідно до п. «г» ст. 17 Закону України «Про відходи» від 5 березня 1998 року № 187/98-ВР (далі — Закон № 187) суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, серед іншого, зобов’язані на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку.
Державному обліку та паспортизації підлягають в обов’язковому порядку всі відходи, що утворюються на території України і на які поширюється дія ст. 26 Закону № 187.
Інформація, наведена в Типовій формі № 1-ВТ, може використовуватися для:
ведення державного обліку і паспортизації відходів,
На виконання вказаних норм наказом Мінприроди України від 7 липня 2008 року № 342 затверджено типову форму первинної облікової документації № 1-ВТ «Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари» (далі — Типова форма № 1-ВТ) та Інструкцію щодо заповнення типової форми первинної облікової документації № 1-ВТ «Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари» (далі — Інструкція).
Згідно з п. 1.4 Інструкції запровадження Типової форми № 1-ВТ на підприємстві може здійснюватися за наказом керівника чи технічного директора або за письмовим розпорядженням начальника цеху (відділення, дільниці, іншого підрозділу) чи керівника відповідної служби підприємства, зразок якого наведено в додатку 1 до цієї Інструкції.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 10, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»