Новини

Повернутися до переліку новин

Остап Семерак: «Україна щороку втрачає близько 20 млрд. грн. унаслідок деградації ґрунтів»

Україна входить до першої десятки країн світу з найбільшою кількістю орних земель. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, відкриваючи перше засідання Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням, створеної Урядом у 2017 році.

Він зазначив, що площі орних земель в Україні становлять 32,5 млн.га та найбільше піддаються деградаційним процесам.

«Україна у світі є 44 за площею материкової території. Водночас згідно даних міжнародної організації ФАО ми посідаємо 9 місце за площею орних земель», - сказав Остап Семерак.

У цьому рейтингу Україна поступається лише США, Китаю, Індії, Росії, Канаді, Нігерії, Бразилії та Австралії.

«Зараз ми констатуємо , що в Україні наявна незбалансована  структура земель із значним перевантаженням сільськогосподарських угідь і майже не проводяться заходи, які б протистояли деградаційним процесам грунтів. На жаль, аграрний сектор в Україні все ще не можна назвати екологічним», - пояснив Остап Семерак.

При цьому він зазначив, що через деградацію ґрунтів  збитки, які спричинені недоотриманням сільськогосподарської продукції, оцінюються науковцями у понад 20 млрд.грн/рік.

«Наслідки для довкілля оцінити набагато складніше. Через деградацію ґрунтів та опустелювання ми втрачаємо не лише біорізноманіття, але й водні об'єкти. Зокрема, малі річки», - пояснив Остап Семерак, зазначивши, що нинішня модель  управління землекористуванням спричиняє також  близько 25% викидів парникових газів.

Він нагадав, що протягом останніх трьох років Україна вперше за всі роки незалежності отримала системні документи національного рівня, які визначають подальшу державну політику в боротьбі з деградацією земель та опустелюванням.

«Україна розробила Концепцію та план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням. Торік було створено нашу Координаційну раду. Зараз маємо схвалити національні завдання щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель, щоб Україна могла приєднатися до міжнародних процесів боротьби з опустелюванням, а також інтегрувати національний план дій у регіональні природоохоронні програми», - резюмував Остап Семерак.

За результатами засідання Координаційної ради підготовлено пропозиції та рекомендації до протидії процесам деградації земель, що загрожують національній продовольчій безпеці та водопостачанню в країні, а також щодо поліпшення подальшого виконання Національного плану дій щодо боротьби з деградацією ґрунтів та опустелюванням. Вони будуть надіслані Кабінету Міністрів, профільним Комітетам парламенту, науковцям та міжнародним партнерам, які допомагають Україні у вирішенні даної проблеми.

Джерело: menr.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!