Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

Отримання дозволу на викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами у разі оренди джерела викиду та хто несе відповідальність за експлуатацію?

Відповідно до частини першої ст. 10 Закону № 2707 підприємства, установи, організації та громадяни — суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмо сферне повітря та діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов`язані, зокрема, здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин.

За приписами частини шостої ст. 11 Закону № 2707 викиди забруднюючих речовин в атмо сферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого, зокрема, суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Згідно з п. 2 Порядку № 302 дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмо сферне повітря стаціонарними джерелами (далі — дозвіл) — це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам — підприємцям (далі — суб`єкт господарювання) експлуатувати об`єкти, з яких надходять в атмо сферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.

Проте, відповідно до частини четвертої ст. 4-1 Закону № 2806 у разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря чи іншого користувача не вимагається отримання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об`єктів та в разі експлуатації машин, механізмів, устаткування (далі — устаткування) підвищеної небезпеки, якщо інше не встановлено законом.

Чи суперечать дані Закони один одному при отриманні дозвільної документації, при умові, якщо Ви орендуєте джерела викиду? І на кого покладається відповідальність за використання приміщень та обладнань? Та які рішення приймає Верховний Суд?

Повний матеріал із прикладами та роз’яснення стосовно вирішення даного колізійного питання віднайдете на сторінках практичного посібника «Судова практика в екологічних спорах: ваше джерело права».

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!