На сьогодні захоронення відходів в Україні лишається найдешевшим з усіх видів поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ).
Це пряма і незаперечна причина критичних ситуацій з накопиченням відходів на полігонах України, на кшталт трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі на Львівщині, ситуації на полігоні № 5 на Київщині з постійним забрудненням ґрунтових вод витоками інфільтрату, та численних випадків інших кризових станів в управлінні відходами в регіонах країни, що загрожують не лише драматичними наслідками в екології, а й величезними витратами, які за будь-якого сценарію доведеться виділяти з бюджету на рекультивацію сміттєзвалищ.
Концепцією передбачено запровадження таких заходів:
1. Перетворення захоронення на економічно найменш вигідний варіант поводження з відходами (підвищення відповідальності за захоронення відходів у невстановлених місцях, посилення повноважень контролюючих та правоохоронних органів, поступове підвищення плати на захоронення відходів на полігонах).
Ключовою для всієї системи поводження з побутовими відходами в ЄС є вимога Директиви Ради № 1999/31/ЄС від 26 квітня 1999 року щодо полігонів захоронення відходів (офіційний журнал L 182, 16/07/1999 P. 0001 — 0019) (далі — Директива ЄС), яка законодавчо встановлює те:
Павло Бондарев, менеджер проектів з екології та технологій Асоціації «Укрцемент»
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 7, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»