Новини

Повернутися до переліку новин

Перші кроки підприємств щодо МЗВ

Весь світ бореться за скорочення викидів парникових газів, Україна також імплементує Паризьку кліматичну угоду, країна взяла на себе низку зобов’язань щодо формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату, отже повинна вдосконалити управління викидами парникових газів, щоб не зіткнутися з торговими обмеженнями.

Запровадження Директиви №2003/87/ЄС про встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів, яка спрямована на поступове зниження викидів парникових газів підприємствами, передбачає 2 етапи – запуск системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗВ) та запуск безпосередньо схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ)

Що очікує промислові підприємства у 2020-2021 у зв’язку із прийняттям та набиранням сили Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів»?

На які види діяльності поширюються зміни?

Спалювання палива, нафтопереробка, виробництво коксу, агломерація залізної руди і виробництво окатишів, виробництво чавуну і сталі, виробництво феросплавів (або інших металів), виробництво цементного клінкера, виробництво вапна або кальцинація доломіту / магнезиту, виробництво азотної кислоти, виробництво аміаку

Згідно законодавства моніторингу підлягають викиди парникових газів у результаті провадження оператором видів діяльності на установці. Моніторинг здійснюється оператором відповідно до плану моніторингу, затвердженого уповноваженим органом відповідно до законодавства. Підстави для застосування оператором стандартного або спрощеного плану моніторингу визначаються порядком здійснення моніторингу та звітності щодо викидів парникових газів, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

За результатами моніторингу розробляється звіт оператора, який підлягає верифікації. Звіт оператора розробляється за типовою формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, у сфері моніторингу, звітності та верифікації.

Отже, які дії потрібно зробити підприємствам вже у найближчі два роки?

  • Розробити та затвердити Плану моніторингу
  • Зібрати дані в ході виробничої діяльності
  • Розробити Звіт про викиди парникових газів
  • Провести верифікацію Звіту про викиди

Діяти треба вже зараз. З чого почати?

28 серпня 2020 на онлайн-практикумі «МОНІТОРИНГ, ЗВІТНІСТЬ, ВЕРИФІКАЦІЯ: розробка планів моніторингу та верифікація звітів про викиди. Завдання на 2020 рік» Владислав Антипов розповість про кращі світові практики управління парниковими газами на підприємстві, про підходи до організації системи моніторингу викидів парникових газів, а також розбере реальні кейси по створенню плану моніторингу та розрахунку викидів для промислових підприємств.

Ірина Данилкіна ознайомить учасників практикуму з основними акцентами розробки звіту оператора про викиди парникових газів, розкаже, що потрібно знати про верифікацію звіту про викиди парникових газів, ознайомить з календарем оператора на період 2020 – 2021 р.: що робити та коли діяти, розповість, як стати верифікатором; де і чому навчитись.

Про експертів практикуму:

Владислав Антипов, голова Комітету промислової екології та інновацій ПАЕУ, власник і СЕО компанії ЦЕРН, у 2008-2012 роках керував вуглецевими проєктами в рамках Кіотського протоколу загальною вартістю понад $ 100 млн. У 2017-2019 роках в якості консультанта Світового банку брав участь в створенні системи Моніторингу, звітності і верифікації викидів парникових газів в Україні. Відповідав безпосередньо за створення системи Моніторингу і Звітності для великих промислових підприємств. У 2020 році компанія ЦЕРН вже розробила більше 10 планів моніторингу та звітів про викиди парникових газів для найбільших промислових підприємств.

Ірина Данилкіна, віцепрезидент Спілки екологічних аудиторів України, екологічний аудитор, керівник департаменту кліматичних проектів (TMS Verification), що успішно здійснила пілотні верифікації тверджень щодо викидів парникових газів на 9 пілотних установках в рамках проєкту Світового Банку, націленого на надання технічної підтримки Міністерству екології та природних ресурсів України в формуванні необхідних шаблонів та процедур для здійснення верифікації парникових газів.

Встигніть приєднатися до практикуму

З питань участі:

Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів: 0 800 214 899

073-305-8016, event@ecolog-ua.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!