Новини

Повернутися до переліку новин

Підсумки першого року застосування процедури ОВД в Україні

18 грудня виповнюється рік з моменту запуску в Україні процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД). За 12 місяців дії Закону у Єдиному державному реєстрі ОВД зареєстровано 1749 справ.

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який набрав чинності 18 грудня 2017 року, запровадив в Україні європейську модель екологічної оцінки відповідно до вимог Директиви 2011/92/ЄС та забезпечив виконання міжнародних зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Договору про Енергетичне Співтовариство, природоохоронних угод ЄЕК ООН тощо.

Новий закон скасував застарілу екологічну експертизу та зараз дозволяє визначати екологічні  ризики ще до початку будівництва, реконструкції, технічного переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідації (демонтажу) об’єктів, які можуть завдати шкоди довкіллю.

Аналогічні закони давно і ефективно діють у країнах ЄС.

Він також дозволяє громадськості на ранніх стадіях брати участь в обговоренні планованої діяльності шляхом формування переліку питань, які будуть досліджуватися під час ОВД, впливати на вибір альтернативного місця здійснення планованої діяльності, а також на впровадження заходів, які зменшуватимуть вплив такої діяльності на довкілля.

«У цілому закон працює успішно. Вже видано близько 250 висновків з оцінки впливу на довкілля. Кількість зареєстрованих справ у Єдиному реєстрі понад 1700. Це середній показник Польщі. Його ми брали за індикатор ефективності, коли рік тому запускали процедуру ОВД на практиці. Хоча у перші місяці дії закону про оцінку впливу на довкілля ми відчували реальний спротив деяких українських підприємств та наміри дискваліфікувати цей закон», - прокоментував Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України дію нового для України закону.

Також протягом року було проведено  близько 500 громадських слухань, передбачених процедурою ОВД.

Найяскравішим прикладом успішної реалізації ОВД на практиці  міністр назвав Придніпровську ТЕС. Оцінка впливу на довкілля стосувалася чотирьох енергоблоків цього підприємства.  Згідно висновку ОВД, вже до кінця року має бути встановлено новий електрофільтр на трубу, з якої викидає дим 10-й енергоблок Придніпровської ТЕС.  При цьому Остап Семерак висловив сподівання, що з часом все більше українських підприємств будуть керуватися висновками ОВД, де вимоги екологічної модернізації та зменшення негативного впливу на довкілля є пріоритетними.

Вся процедура ОВД здійснюється через Єдиний реєстр. При Мінприроди також працює телефонна «гаряча лінія» з отримання додаткових консультацій щодо практичного функціонування ОВД.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами www.menr.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!