Новини

Повернутися до переліку новин

Полігон vs повторне використання: Уряд затвердив порядок віднесення “відходів” до побічних продуктів

Йдеться про ті речовини та предмети, які утворюються в процесі виробництва певної продукції та прийнято вважати відходами. Відтепер такі залишки зможуть отримати “друге життя”.

Наприклад, під час виготовлення дверних і віконних блоків утворююється до 31% відходів деревини, а при виробництві паркету – 30%, меблів – 54%. І їх можна не спрямовувати “на смітник”, а використати повторно. Залишки від борошномельного, олійного та цукрового виробництв доречно застосувати при виробництві кормів. А відходи від цукрового виробництва ще й як добрива для сільськогосподарських угідь. Шлаки від металургійної діяльності у ЄС  активно використовують при будівництві доріг. Загалом європейська цементна промисловість є важливим споживачем доменних шлаків. 

Імплементуючи норми законодавства ЄС, Україна також впроваджує відповідні підходи. Відповідно до ст. 5 Директиви 2008/98/ЄС та на виконання вимог рамкового Закону “Про управління відходами”, Уряд затвердив Порядок та Критерії, за якими здійснюватиметься віднесення тих чи інших речовин або предметів до побічних продуктів

“Зазначене рішення – це ще один крок для реалізації реформи управління відходами в Україні. Цю реформу ми  втілюємо за європейськими стандартами, повністю грунтуючись на досвіді та найкращих практиках європейських країн. Не викинути, а використати повторно – саме так будує циркулярну економіку цивілізований світ, і саме до такої моделі поступово цілеспрямовано рухається Україна. Це про раціональне використання ресурсів та вирішення наших багаторічних проблем із відходами”, – прокоментував Міністр Руслан Стрілець. 

Серед ключових положень рішення Уряду: 

  •  відтепер речовини та предмети, що утворюються при виробництві основної продукції та є придатними для використання як сировина чи готова продукція, можуть розглядатися в Україні не як відходи, а як побічні продукти;
  • при цьому рішення про віднесення тих чи інших залишків до побічних продуктів прийматиме сам виробник;
  • він має внести відповідні дані до Інформаційної системи управління відходами та пройти тест на відповідність його залишків усім встановленим критеріям до побічних продуктів; 
  • а ще запровадити систему управління якістю, яка повинна відповідати національним стандартам та бути сертифікованою;
  • щоквартально виробник звітуватиме про віднесення виробничих залишків до побічних продуктів. 

При цьому визначено чіткі критерії, за яких залишки можуть отримати статус побічних продуктів. За приклад при встановленні таких критеріїв Україна взяла досвід Польщі, Німеччини, Чехії, Болгарії, Сербії та Великобританії. 

Джерело: Міндовкілля

 

Також читайте:

Відповідно до Закону України «Про управління відходами» вторинна сировина є побічним продуктом або не небезпечними відходами?

Як визначити статус відходів, які можуть бути використані у виробництві цементу, включаючи шлак та вугільний шлам? Це відходи, побічні продукти, чи окремі речовини?

Чи є надмірне утворення макулатури під час розпакування вхідних матеріалів на фармацевтичному підприємстві побічним продуктом? Чи є побічним продуктом відбраковані скляні ампули та флакони?

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!