Новини

Повернутися до переліку новин

Україна посилює власну хімічну безпеку та робить черговий крок до євроінтеграції

Верховна Рада схвалила у другому читанні урядовий законопроєкт «Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією». Це рамковий євроінтеграційний документ, який дозволить Україні виконати частину зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС, а також подбати про захист українців і довкілля.

«Завдяки цьому законодавчому базису ми зможемопобудувати національну систему управління хімічними речовинами за європейським зразком та імплементувати технічні регламенти ЄС — REACH та CLP. Як наслідок, матимемо всі інструменти, щоб ефективно контролювати обіг хімічної продукції та не допустити потрапляння на ринок товарів, що містить канцерогени, мутагени, біоакумулятивні, токсичні речовини тощо. Це сприятиме захисту довкілля від забруднення, а також зменшенню захворювань, пов’язаних з впливом небезпечних хімікатів. Водночас бізнес отримає чіткі правила роботи за міжнародними стандартами та відповідно доступ до зовнішніх ринків», — прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Яка ситуація із регулюванням в Україні сьогодні?

До 2014 року поводження з хімічними речовинами в Україні регулювалося постановою Уряду 1995 року. Наразі це питання врегульовано лише декількома застарілими діючими регламентами.

Особливо небезпечні речовини, які виводяться з ринків інших країн, безконтрольно експортуються в Україну. А використання хімічної продукції в нашій країні досить часто відбувається без розуміння її небезпеки. Навіть ртуть де-юре не визнана небезпечною хімічною речовиною. Тож в разі неналежного поводження з нею або незаконного використання, притягти до відповідальності підприємця на практиці досить складно.

Ще одна прогалина — оцінка небезпеки хімречовин здійснюється в Україні лише щодо впливу на здоров’я людини, без врахування ризиків для довкілля.

Як працює регулювання у Європі?

У ЄС базовим законодавством у цій сфері є два технічних регламенти REACH та CLP. Перший, наприклад, передбачає обов’язкову реєстрацію всіх хімічних речовин. Головний принцип тут такий: немає інформації про хімічну речовину — немає ринку. CLP ж передбачає класифікацію хімічних речовин та сумішей за 27 класами небезпеки, а також обов’язкове попереджувальне маркування та вимоги до пакування хімічної продукції тощо.

Схвалений рамковий Закон «Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією» створює підґрунтя для введення аналогічного сучасного європейського регулювання в Україні.

Над розробкою законопроєкту Міндовкілля працювало спільно з експертами Офісу Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.

Джерело: Міндовкілля

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!