Кожен погодиться, що цифри 2020 стали особливими для нас. Процеси, які відбуваються цього року, закладають фундамент нових відносин і правил гри у кожній сфері. При цьому, сфера екології виходить на фінішну пряму разом з економічними інтересами.
Матеріали цьогорічної доповіді ювілейного економічного форуму в Давосі свідчать, що вперше з 2005 року загрози, пов'язані зі зміною клімату, посіли ПЕРШІ П’ЯТЬ РЯДКІВ з десяти найбільш очікуваних, витіснивши на другий план побоювання з приводу рецесії та економічної нерівності. Тобто, ПЕРША половина ризиків економічного розвитку пов’язана з впливом на довкілля! Отже, «глобальна еліта» і «топ-інвестори» розуміють і беруть на себе відповідні політичні зобов’язання у сфері захисту довкілля.
Україна також формує свої правила, узгоджені зі світовою спільнотою. Якісь напрямки формуються понятійно, щось визначено на рівні стратегій та концепцій, але основна частина відносин унормована природоохоронним законодавством.
Чи досягнуто цілей, на які спрямовано нормативне регулювання, чи формальний підхід залишається?
Що є каменем спотикання практика в його щоденній діяльності?
Як вплинути на процеси змін та бути їх активним учасником?
До чого готуватися вже у 2021 році?
Які головні законодавчі «пробіли» отримання дозволу на викиди, організації пусконалагоджувальних робіт?
Як діяти в умовах відсутності методик розробки звіту ОВД, післяпроєктного моніторингу?
Як провести оцінку сталого розвитку водних ресурсів у розрізі природоохоронного законодавства?
Які існують ризики для підприємства та керуючі впливи для їх мінімізації в системі моніторингу атмосферного повітря: громадська та державна (ПКМУ №827)
На що звернути увагу задля ефективної експлуатації газоочисних установок та які особливості навчання співробітників правилам та експлуатації ГОУ?
На ці та інші питання нададуть відповіді експерти ПАЕУ:
Людмила Хоміч, віцепрезидент Професійної асоціації екологів України, адвокат, голова Комітету з екологічного права та законотворчості PAEU.
Юлія Головчук, експерт комітету промислової екології та інновацій ПАЕУ.
Оксана Скляренко, голова комітету ПАЕУ зі сталого розвитку та міжнародної взаємодії.
27 листопада залучаємо всіх, хто на локальному рівні (на рівні конкретного підприємства) на кожному кроці своєї діяльності мінімізує можливий понаднормативний вплив на довкілля.
Одна із цілей ПАЕУ — зберегти безцінний людський і професійний потенціал ЕКОменеджерів сьогодні та звернути увагу на завтрашнє майбутнє, в якому інженер з охорони навколишнього середовища, еколог буде максимально залученим та необхідним.
Запрошуємо на VIII Щорічну практичну ЕКОконференцію-2020 від Професійної асоціації екологів України «Екологічна безпека-2020: КОЖЕН ПРАКТИК ПОВИНЕН ЗНАТИ…»
Чекаємо на Вас 27 листопада 2020 онлайн.
Участь платна.
Спеціальні умови для членів ПАЕУ
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»