Реформування природоохоронного законодавства України досить складний, інколи суперечливий та колізійний процес. В окремих питаннях взаємодія користувачів природних ресурсів та уповноважених дозвільних, контролюючих органів може доходити до судового провадження.
Досить часто роль незалежного арбітра виконує судова влада. Поряд із законотворцем, на Верховний Суд також покладається обов’язок забезпечити правову визначеність, сталість та єдність природоохоронного законодавства.
Процес вдосконалення законодавства та підвищення рівня його дотримання необхідно розглядати і через призму висновків Верховного Суду.
Верховний Суд не тільки забезпечує сталість та єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом, а й забезпечує остаточне вирішення спору як суд останньої інстанції, адже саме рішення Верховного Суду гарантують дотримання принципу правової визначеності (Верховний Суд постановляє остаточні судові рішення, які не можуть ставитися під сумнів).
Командою ПАЕУ зібрана практика Верховного Суду в адміністративних, господарських провадженнях, сформована протягом 2019-2020 років у справах, пов’язаних з використанням природних ресурсів, отриманням та анулюванням дозвільних документів у сфері природокористування, взаємодією суб’єкта господарювання та контролюючого органу.
В збірнику кожен знайде:
- нормативну базу в частині природокористування;
- висновки Верховного Суду, сформовані протягом 2020 року більше ніж у 40 справах, у т.ч. ОКРЕМІ ДУМКИ суддів;
- практичні поради та дискусійні питання;
- посилання на перспективне законодавство.
Встигни передзамовити збірник та отримай оперативний інструмент у вирішенні колізійних питань та у взаємовідносинах з державними органами; базу нормативних вимог щодо природокористування; запобіжний захід щодо уникнення помилок та вчинення порушень, опцією досягнення якості розгляду на першій стадії судового процесу.
Обсяг – 80 стор
Дата випуску – лютий 2021
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»