Новини

Повернутися до переліку новин

Руслан Стрілець: ЄС має допомогти Україні зупинити ядерний тероризм росії

Україна вже неодноразово попереджала МАГАТЕ та міжнародну спільноту, що дії окупантів на ЗАЕС та ЧАЕС можуть спричинити  ядерну катастрофу. І від цього постраждає не лише Україна, а й Білорусь, Європа та росія. Про це зазначив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на зустрічі з Комісаром ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом.

Вони обговорили:

  • загрози для довкілля України через агресію окупанта;
  • ядерний тероризм росії та його наслідки для України та Європи;
  • можливість допомоги ЄС у воєнний та післявоєнний періоди України;

Руслан Стрілець проінформував Комісара ЄС, що Міндовкілля сьогодні аналізує чинне законодавство України у сфері захисту довкілля, щоб адаптувати його до умов існування країни в умовах воєнного стану. Для цього будуть внесені певні зміни у законодавство, що регулює відносини у сфері дозвільної діяльності. Певні зміни вже відбулися. Адже держава не може припиняти здійснювати цю діяльність, навіть в умовах воєнного стану. 

З початку війни в Україні вже зафіксовано чимало екозлочинів окупантів. Серед них, 4 масштабні вибухи на нафтобазах, через які у атмосферу потрапило чимало дуже шкідливих для довкілля та здоров’я людини хімічних елементів. Збитки обраховуються мільярдами доларів.

“Щоб адекватно оцінити шкоду для довкілля від горіння нафтопродуктів, ми вже розробили Методику. Паралельно продовжуємо роботу ще над рядом Методик, які дозволять нам оцінювати шкоду для довкілля від агресії окупанта”, - повідомив єврокомісару Руслан Стрілець.

В.о. Міністра розповів, що Міндовкілля з перших днів війни фіксує усі факти нанесення агресором збитків довкіллю України. Наразі працюємо над апдейтом вебпорталу ЕкоСистема. Там буде розміщена уся інформація про збитки для довкілля від дій окупанта.

«Серед ключових кроків наших міжнародних партнерів також є прохання про відсторонення країни-агресора з 13 екологічних конвенцій. Україна, у свою чергу, вже направила звернення у всі керівні органи конвенцій з проханням виключити країну-агресора з усіх міжнародних угод та договорів», - наголосив очільник Міндовкілля.

Окремо Руслан Стрілець зупинився на діях окупантів на ЧАЕС та ЗАЕС: «Об’єкти зони відчуження ЧАЕС та ЗАЕС під контролем російських військ. Персонал працює під дулами автоматів окупантів. Ми вважаємо, що окупанти хочуть використати ці об’єкти для шантажу Європи. Думаю, що вони прекрасно усвідомлюють, що таке Чорнобиль і які можуть бути наслідки від їх дій».

Він додав, що якщо вода зі ставків-охолоджувачів на ЗАЕС потрапить у річку Дніпро, то світ не уникне радіаційного забруднення, адже ця вода через Чорне море може потрапити у Середземне.

«Серед іншого, Міндовкілля вже вивчає досвід інших країн у післявоєнний період: Японії, Югославії, Сирії, Ізраїлю. Адже Україна неминуче стикнеться з післявоєнними проблемами відновлення довкілля», - повідомивРуслан Стрілець.

«Хотів би звернутися до ЄС, якщо є такі експерти, структурована інформація чи рекомендації як відновити країну та її довкілля після війни, просимо поділитися з Україною. Ми вже готові напрацьовувати плани та шляхи трансформації екологічної політики України в післявоєнний період», -підкреслив Руслан Стрілець.

Насамкінець в.о. Міністра озвучив ще ряд прохань від України до ЄС. Серед них:

  • зупинення членства росії в МАГАТЕ;

  • зупинення співпраці ЄБРР з росією;

  • фіналізація рішення FSC про заборону торгівлі деревиною з росії та білорусі. Світ має зрозуміти, що купуючи російську та білоруську лісопродукцію і вироби із деревини, вони фінансово підтримують смерті та руйнування в Україні!

  • надання доступу Україні до європейського моніторингу стану довкілля на основі супутникових даних. Адже пости моніторингу, які були в Україні, зараз майже всі зруйновані окупантом;

  • допомога із захисним обладнанням для працівників парків та лісового господарства, а також засобів зв’язку для них;

  • активізація процесів приведення законодавства до європейського з метою пришвидшення процесів вступу до ЄС.

Віргініюс Сінкявічюс, у свою чергу, висловив готовність ЄС допомагати Україні та пообіцяв у найкоротший строк розглянути озвучені на зустрічі питання:«ЄС розуміє, що сьогодні відбувається в Україні. Ми обов'язково розглянемо усі ваші прохання. Пропоную зробити такі зустрічі регулярними, аби ми постійно отримували від України правдиву інформацію про дії окупанта та розуміли, які кроки для допомоги може зробити ЄС. На сьогодні я радий, що ми маємо конкретний перелік питань, по яких можемо допомогти Україні».

Джередо: mepr.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!