Новини

Повернутися до переліку новин

Що потрібно враховувати при аналізі питної води

Зазвичай, для мешканців приватних будинків основними джерелами водопостачання є підземні об’єкти – свердловини та колодязі. На жаль, глибина свердловини не гарантує високої якості води. Іноді проба, відібрана на глибині 15 м, може бути чистішою, ніж вода з глибини 50 м. Як правило, на великих глибинах доступ до кисню обмежений, тому і підвищення мікробіологічного показника спостерігатись не буде, проте залізо та марганець часто перевищують гранично допустиму концентрацію.

Якщо глибина свердловини 15-20 м, то пріоритетними показниками для аналізу будуть: жорсткість, лужність, окиснюваність перманганатна, азот нітритний, азот нітратний, азот амонійний, сульфати, залізо, фториди та органолептичні показники.

Якщо глибина свердловини понад 20 м, то до вищезазначених показників слід додати і визначення вмісту деяких важких металів: марганцю, цинку, кремнію, а також кальцію, магнію та сульфідів. Якість води у свердловинах слід періодично перевіряти, оскільки її стан постійно змінюється, наприклад, під впливом паводків.

Якщо ж ви мешкаєте в місті, де основним джерелом води є централізоване водопостачання, то слід бути готовим, що якість такої води може змінюватись навіть погодинно. Причиною може бути незадовільний стан внутрішньобудинкової мережі, застій води або невідповідний стан якості води на початкових етапах надходження з очисних споруд.

Тому, піклуючись про своє здоров’я, слід застосовувати додаткові способи очищення води (фільтрація адсорбентами, ультрафіолетом та зворотним осмосом) та своєчасно проводити аналіз якості води.

Головними показниками аналізу такої води будуть: органолептичні показники, водневий показник, жорсткість, лужність, залізо, хлор залишковий зв’язаний, азот амонійний, азот нітритний, окиснюваність перманганатна. А також мікробіологічні показники: загальні коліформи, e.coli, ентерококи та загальне мікробне число.

Слід пам’ятати, що вода — це речовина, яка не має сталої структури та зазнає постійних змін, тому необхідно проводити своєчасні аналізи в сертифікованих лабораторіях незалежно від типу водного об’єкта. Контролюйте, що ви п’єте, та бережіть своє здоров’я! 

Анна Ковпак, координатор лабораторії «PublicLab», голова підкомітету лабораторного контролю та досліджень Професійної асоціації екологів України, спеціально для Ecobusiness Group

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!