Новини

Повернутися до переліку новин

Традиційний аншлаг і жива дискусія — IV Всеукраїнський Еcoforum–2019 екологів підприємств у Львові!

21 червня у Львові відбувся IV Всеукраїнський Еcoforum–2019 екологів підприємств. Місто Лева стало наступним місцем зустрічі спеціалістів з екологічної безпеки в межах масштабного марафону «зелених» змін, який розпочався у столиці і проходить у п'яти найбільших містах України — Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові.

Понад 120 учасників цього разу зібралися у готелі «Львів». Серед них — представники місцевої влади, топ-менеджери найбільших компаній Західного регіону, провідні екологи та юристи підприємств, а також експерти громадських і наукових організацій.

Для виступів ми запросили найкращих й авторитетних експертів природоохоронної сфери та практиків-екологів з Офісу реформ при Мінприроди, Держекоінспекції України у місті Львові, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, ЛКП «Зелене місто», Держслужби геології та надр України, журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» та провідних підприємств України.

На заході було передбачено дві сесії — експертні виступи за темою «Чого чекати бізнесу» та практикум для спеціалістів, що надало можливість аудиторії почути саме те, що її цікавило. Загалом вийшла дуже насичена програма, але розповімо про все за порядком.

Форум відкрила президент Професійної асоціації екологів України (PAEU) Людмила Циганок із переконливою промовою про нові завдання і головні пріоритети бізнесу та держави в сфері екологічної безпеки. «Щоб жити якісно, слід самим стати частиною змін!» — впевнена вона. Власне саме такою є мета новоствореної асоціації, яка об’єднує керівників екологічних та юридичних служб промислових підприємств та є платформою для обміну досвідом, кваліфікованого та оперативного вирішення реальних проблем бізнесу.

Головні теми цьогорічного форуму у Львові: коли чекати змін екологічного нагляду та контролю, яких помилок найчастіше припускаються компанії при проведенні ОВД, як правильно організувати облік відходів на підприємстві. Ці та інші питання обговорювали провідні експерти й учасники заходу у форматі живої дискусії.

Про основні напрацювання щодо реформ у природоохоронній сфері розповів Роман Шахматенко, експерт Команди підтримки реформ при Мінприроди.

Зокрема, він окреслив майбутні зміни в сфері екологічного нагляду та контролю. До речі, він є одним із авторів законопроекту «Про Державну природоохоронну службу».

Резонансну тему щодо управління відходами у місті Львові порушив Микола Рябика, речник ЛКП «Зелене місто». За його словами, Львів наразі перебуває на шляху трансформації муніципальної системи поводження з відходами. «На сьогодні триває процес підготовки до будівництва одного з перших в Україні сміттєпереробних комплексів. Запущений процес комплексної рекультивації сумнозвісного Грибовицького сміттєзвалища. Водночас створюється єдина система управління відходами в місті», — додав він.

Про законодавчі зміни в природоохоронній сфері Україні та наближення її до європейських стандартів розповів Арсен Пукіш, начальник служби охорони довкілля і моніторингових досліджень ПАТ «Укрнафта»: «Процедура ОВД України є позитивним кроком вперед на шляху до гармонізації з європейським законодавством. Проте вона потребує корегування і приведення її до європейських нормативів і не має бути переобтяженою зайвими необґрунтованими вимогами».

Андрій Жила, головний спеціаліст Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, визначив основні тенденції при проходженні процедури ОВД. За його словами, помилок стає дедалі менше. «Основна проблема на сьогодні — низька якість звітів з оцінки впливу на довкілля. На мою думку, це пов'язано з недостатнім досвідом у спеціалістів».

Розповідаючи про випадки екорейдерства в бізнесі, Іван Проданик з адвокатського об'єднання «Екобезпека» зауважив, що необхідно відрізняти поняття екорейдерство від процедури захисту прав людини на безпечне і чисте довкілля, оскільки мета у них різна. «У першому випадку метою є вимагання коштів або заволодіння майном, а в другому — поновлення конституційних прав людей», — уточнив він.

Гості форуму теж ділилися своїми очікуваннями щодо майбутніх змін. «Треба упорядкувати всі недоліки в законодавстві в природоохоронній сфері та запровадити реформи. У законодавстві й досі є чимало невідповідностей та суперечливих речей, про які постійно виголошують громадські організації та ми, представники бізнесу, але поки що вони не вирішені», — таку думку висловив Павло Скороход, фахівець ТЗОВ «Моноліт-ЕКО».

Упродовж усього заходу відбувалося активне спілкування, обговорення ідей та перспективних проектів в сфері екології. Гості форуму отримали якісні поради та консультації від кращих фахівців природоохоронної сфери.

Навіть після завершення програми форуму учасники заходу ще довго не розходилися та продовжували обговорювати важливі для них теми. Це означає, що потреба у таких зустрічах у професійної спільноти екологів є нагальною. Далі буде...

Творимо зміни разом!

Запрошуємо вас переглянути альбом світлин з форуму:

Дивіться також сюжет телеканалу НТА про IV Всеукраїнський Еcoforum-2019 у Львові:

Джерело: прес-служба журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!