Відтепер жителі Боярки можуть у реальному часі спостерігати за станом повітря міста. Для цього необхідно зайти на сайт Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації і скористатись спеціальним додатком «Моніторинг довкілля».
Як повідомили у мерії, Боярська міська рада взяла участь у тендері за Програмою охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Київської області на 2017-2018 роки.
Завдяки цьому в Боярці за кошти державного бюджету Департаментом екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації встановлено потужну станцію автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря.
Це зроблено з метою спостереження за станом довкілля та забезпечення інформованості населення м. Боярка про стан повітря, оскільки в місті є багато промислових підприємств – забруднювачів атмосферного повітря.
На сайті також можна знайти для себе багато корисної та цікавої інформації:
Департамент екології та природних ресурсів КОДА підбив підсумки моніторингу повітря області за перший тиждень 2019 року.
На поданих графіках відображено стан атмосферного повітря у м. Переяслав-Хмельницький, с. Велика Димерка, м. Боярка, м. Обухів, м. Васильків, м. Богуслав у період з 31 грудня по 6 січня.
Система моніторингу довкілля області є унікальним проектом Департаменту екології та природних ресурсів КОДА. Нині на території Київщини встановлено 13 автоматизованих пунктів моніторингу. Всі дані з них зберігаються у вільному доступі на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.
Один із них – стаціонарний пост автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря встановлено в Боярці по вул. Соборності, 49.
ПС контролює наявність в атмосферному повітрі таких сполук та речовин: оксид вуглецю (CO), діоксид азоту (NO2), діоксид сірки (SO2), оксид азоту (NO), сірководень (H2S), озон (О3), зважені частинки PM2.5, зважені частинки PM10. Зафіксовані показники співвідносяться з гранично допустимою концентрацією забруднюючої речовини в атмосферному повітрі.
Також вимірюються: потужність еквівалентної дози радіаційного опромінення, інтенсивність випромінювання, температура, вологість, швидкість вітру, атмосферний тиск, кількість опадів, опади за день, опади за годину, опади за хвилину.
Довідково: Відповідно до Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами), затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 9.07.1997 № 201, гранично допустима концентрація (ГДК) забруднюючої речовини в атмосферному повітрі населених місць – це максимальна концентрація, при дії якої протягом усього життя людини не виникає прямого або опосередкованого несприятливого впливу на теперішнє i майбутнє покоління, не знижується працездатність людини, не погіршується її самопочуття та санітарно-побутові умови життя.
Джерело: місто Боярка. Офіційний портал
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»