Новини

Повернутися до переліку новин

У Бурштині та Галичі встановлять станції моніторингу повітря

У Галичі, Бурштині та в трьох селах, що межують з територією Бурштинської ТЕС, громадські активісти встановлять станції моніторингу якості повітря. Про це повідомив координатор проекту «Громадський моніторинг стану якості повітря Eco City» в Івано-Франківську Олексій Трелевський.

«Разом з екоактивістами встановимо станції моніторингу якості повітря в Бовшеві, Бурштині, Більшівцях, Задністрянську та Галичі – це зони найбільшої загрози забруднення повітря, тому що знаходяться поблизу від Бурштинської ТЕС. Прилади вже готові, і ми маємо підтримку керівників цих громад щодо спільних дій у встановленні приборів якості повітря», додав координатор проекту.

Олексій Трелевський зазначив, що сенсори, які розробили техніки з Івано-Франківська, кожну хвилину зчитують повітря. Лазерний сенсор просвічує повітря та висвічує концентрацію дрібнодисперсного пилу. Тобто, кожну хвилину можна буде моніторити якість повітря. Дані записуються онлайн.   

Цей проект підтримав і Михайло Ковтун, директор КП «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича».

Громадський моніторинг стану якості повітря Eco City – це проект, який розробили робототехніки в середині 2018 року та створили першу в Україні мережу онлайн-моніторингу стану якості повітря в м. Івано-Франківськ. Цікаво, що розробниками проекту є юні робототехніки з Івано-Франківська: Дмитро Обухов (15 років), Богдан Фіцак (17 років), Андрій Крохмалюк (17 років), Володимир Врюкало (13 років) і Мар’ян Врюкало (11 років). Хлопці розробили прототип станції моніторингу якості повітря на платформі Arduino.

Згодом учасники проекту автоматизували та синхронізували роботу сервера https://eco-city.org.ua/ для можливості виведення та опрацювання даних з великої кількості станцій моніторингу. Це дало поштовх до розширення мережі громадського моніторингу якості повітря.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами Kurs.if.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!