Новини

Повернутися до переліку новин

Україна ініціюватиме створення Глобальної Платформи для розробки міжнародних методик оцінки збитків довкіллю від військових дій

Україна ініціюватиме створення Глобальної Платформи для розробки міжнародних методик оцінки збитків довкіллю від військових дій.

На цьому наголосив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на засіданні Комітету з довкілля, громадського здоров’я та харчової безпеки Європейського парламенту.

Міністр розповів євродепутатам, що Україна розробила нові методики для обрахунку збитків навколишньому середовищу внаслідок війни. За цими методиками попередня оцінка шкоди, яку рашисти завдали довкіллю України, вже перевищила 36 мільярдів євро.

Також обговорили подальшу співпрацю України та ЄС щодо післявоєнного відновлення довкілля. Наразі для України важлива підтримка ЄС:

  • у питаннях якісного моніторингу довкілля. Нам вкрай необхідне сучасне обладнання для моніторингу якості води на деокупованих територіях. 
  • у підготовці українських природоохоронних проєктів, які подаватимуться в рамках програми LIFE для отримання відповідного фінансування з бюджету ЄС.

Руслан Стрілець: «Плануємо створити державну агенцію з управління національними парками. Вона стане майданчиком для діалогу з країнами ЄС у питаннях відновлення природоохоронних територій».

Міністр подякував країнам, які вже погодилися підписати з Україною угоди на торгівлю квотами на викиди парникових газів. 

«Україна має вільні квоти на викиди і ми відкриті для міжнародного діалогу. Впевнений, що ми напрацюємо механізми, які дозволять якомога швидше залучити додаткові інвестиційні кошти для осучаснення і відбудови нашої країни. Наше переконання - принципи європейської Зеленої угоди мають проходити наскрізною лінією через всі майбутні документи щодо відновлення України після завершення воєнних дій», – відзначив Руслан Стрілець. 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!