Новини

Повернутися до переліку новин

Україна та Фінляндія співпрацюватимуть у сфері розвитку моніторингу довкілля та екологічного будівництва

Про це у рамках візиту делегації Прем’єр-міністерки Фінляндії Санни Марін в Україну домовилися Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець і Міністерка навколишнього середовища та зміни клімату Фінляндії Maria Ohisalo.

Підґрунтя співпраці між довкіллєвими відомствами обох країн були закладені ще під час зустрічі Руслана Стрільця та Марії Огісало на #СОР15 в Монреалі. 
Сьогодні Міністр Руслан Стрілець та Міністерка Марія Огісало юридично закріпили домовленості спільним меморандумом та обговорили конкретні проєкти допомоги Україні. Зокрема, йдеться про фінський досвід у сфері моніторингу довкілля.

«Сподіваюсь, що найближчим часом Україна отримає від Фінляндії важливе обладнання не лише для моніторингу атмосферного повітря, а і якості води. Це дозволить забезпечити контроль якості води на деокупованих територіях», - зазначив Руслан Стрілець. 

Міністерка Марія Огісало зі свого боку анонсувала, що співпраця у сфері моніторингу довкілля має розпочатися вже цієї весни.

Також вони обговорили ініціативу щодо передачі фінських технологій створення житла, які можуть не лише значно здешевити будівництво таких об’єктів як школи, дитячі садочки та дитячі будинки сімейного типу, а й зробити їх більш екологічними. Україна та Фінляндія вже працюють над запуском пілотного проєкту із будівництва за такими технологіями.
За словами Президента України Володимира Зеленського, Фінляндія готова співпрацювати над імплементацією пунктів української формули миру, у якій також йдеться про визнання на міжнародному рівні такого поняття як «екоцид». 

«Ці дійсно конкретні кроки допомоги Україні дають впевненість та відчуття постійної підтримку та дружби з боку Фінляндії. Дякую пані Марії, що особисто опікується питаннями допомоги Україні. Вона як член партії “Зелених” Фінляндії має вагомий досвід у питаннях адвокації важливих екологічних змін у євроінтеграційному аспекті. Вдячний за дружбу, за підтримку та майбутні спільні проєкти!», - резюмував Міністр Руслан Стрілець.

Джерело: Міндовкілля

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!