Новини

Повернутися до переліку новин

Україна та Італія спільно працюватимуть над відновленням ураженого війною довкілля

Відповідний Меморандум про співпрацю підписали сьогодні на полях Конференції з відновлення України у Римі заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Yevhenii Fedorenko та Міністр навколишнього середовища та енергетичної безпеки Італії Джильберто Пікетто-Фратін. 

З італійськими колегами маємо однакове розуміння - працювати над  відновленням довкілля потрібно вже сьогодні, не чекаючи завершення війни.  Адже зволікання матиме ще більш серйозні наслідки, які важче буде ліквідувати. 

Євгеній Федоренко розповів міжнародним партнерам про першочергові потреби України. Нам важливо запустити ефективну систему  моніторингу довкілля. Для нас цінна допомога в управлінні водними обʼєктами та в аналізі їх стану.  Україні  потрібні референс лабораторії для моніторингу атмосферного повітря тощо.

Як відзначив пан Джильберто, Італія підтримує Україну та продовжить надавати необхідну допомогу. Зокрема, готова долучитися до фінансування українських проєктів  в рамках італійського «зеленого» фонду. Тож домовилися вже наступного тижня обговорити повний перелік таких проєктів. 

Також заступник Міністра розповів італійським колегам про селф-скринінг українського законодавства на відповідність європейському правовому полю, який був започаткований Урядом України.  Це той базис, що  необхідний для якісної підготовки України до переговорного процесу. У сфері захисту довкілля наразі триває первинна оцінка стану імплементації 1637 актів, які  аналізуються постатейно. Тож нам цікавий досвід Італії щодо імплементації європейських норм права. 

«Дякую Італії за її принципову позицію та підтримку. Маючи таких партнерів, Україна обов'язково вистоїть у своїй боротьбі за незалежність та зможе зберегти і відновити все те, до чого торкнулася рука окупанта. Маючи таких друзів, ми обов'язково станемо повноправним членом Європейської родини.  Відбудуємо  свою країну навіть кращою, ніж вона була до 24 лютого 2022 року. Наразі ж перед нами надважливе завдання - захистити та зміцнити Україну, яка є фортецею всіх європейських цінностей та безпеки світу», - наголосив Євгеній Федоренко.

Джерело: Міндовкілля

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!