Новини

Повернутися до переліку новин

Україна зміцнює біоенергетичну співпрацю з Нідерландами

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук добговорив можливості співпраці України та Нідерландів у впровадженні спільних інвестиційних проектів «чистої» енергетики з експертним та бізнес-середовищем останніх. Це стало під час у 5-ої Конференції з питань інновацій та підприємництва у регіонах

Голова Агентства презентував голландським інвесторам та компаніям колосальний ресурсний та інвестиційний потенціал «зеленої» енергетики в Україні, окресливши здобутки, сприятливе регуляторне поле та цілі Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року.

При цьому, Україна цінує можливість об’єднати зусилля із Нідерландами та запровадити вигідні проекти, залучаючи нідерландські технології, знання, досвід та інвестиції.

Як відомо, Нідерланди впроваджують 28-у Директиву ЄС і мають на меті досягти 14% «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні до 2020 року.

У Нідерландах біоенергетика складає значну частку у первинному постачанні енергії з відновлюваних джерел.

Про державну політику розвитку цього сектору розповів Кейс Квант, експерт Нідерландського агентства підприємництва. Він зауважив, що біоенергетика дозволяє не лише згенерувати необхідну «чисту» енергію, а й активізувати розвиток сільського господарства.

Також, Нідерланди відомі своїми інноваційними розробками у біоенергетиці. Зокрема, створено технологію прямої переробки органічного матеріалу з бетапроцесом для виробництва біоетанолу. Цей спосіб підвищує ефективність генерації біоетанолу і є особливо успішним під час переробки цукрового буряка.

Така технологія виробництва біоетанолу може бути особливо корисна Україні, враховуючи її колосальний аграрний потенціал.

Крім цього, учасники української делегації ознайомилися із ще однією сучасною технологією генерації біопалива – піролізом. Так, у м. Хенгело відвідали один з найперших в Європі заводів із виробництва піролізного біопалива з деревної біомаси - «Empyro». Завод щогодини перетворює 5 тонн біомаси у 3,5 тонн піролізного палива для опалювальної установки компанії «Фрісланд Кампіна». Решта біомаси використовується для генерації електроенергії та пари.

За підсумками перемовин сторони домовилися зміцнити співпрацю, особливо, у біоенергетиці. Держенергоефективності надасть нідерландським компаніям перелік перспективних проектів для впровадження в Україні.

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!