У III кварталі цього року ще 688 українських родин перейшли на сонячну енергію, що на 42% більше порівняно з II кварталом. Також, це втричі більше за аналогічний період 2016 року, коли лише 195 домогосподарств встановили сонячні панелі. За цей же період 2015 року таких родин взагалі було лише 38. Загалом з початку 2017 року сонячні електростанції встановили 1200 домогосподарств, що в півтора рази більше, ніж за увесь минулий рік.
Всього в Україні зараз налічують 2323 родини, що мають сонячні електростанції загальною потужністю 37 МВт і залучили для цього майже 35 млн. євро інвестицій.
Попит на СЕС пояснюють вигідним «зеленим» тарифом, що прив’язаний до курсу євро і дозволяє швидко повернути кошти, вкладені у сонячні панелі. Для тих, хто встановив їх у 2017 році (потужністю до 30 кВт) діє тариф 18,09 євроценти/кВт*год до 2030 року. Підтримує перехід на сонячну енергію і місцева влада: наприклад, на Львівщині з обласного бюджету домогосподарству повертають 22% річних за кредитом на сонячні панелі, а на Житомирщині – 20% суми кредиту.
«Сонячні електроустановки стають доступнішими пересічним громадянам. Це сигнал інвесторам, адже відкривається величезний ринок сонячних панелей, оскільки в Україні 6,5 млн. індивідуальних домогосподарств. Тому будівництво заводу з виробництва сонячних модулів буде вигідною справою та стане позитивним внеском в економіку країни», – сказав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»