«Очікуємо, що результати спільних наукових досліджень дозволять використати отриманий досвід у подоланні наслідків радіоактивного забруднення. До того ж реалізація міжнародного проекту позитивно вплине на розбудову та технічне оснащення системи радіаційного моніторингу територій, які зазнали радіоактивного забруднення, а також будуть напрацьовані рекомендації щодо зміни режиму управління зоною», — заявив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.
За його словами, наприкінці 2015 року з ініціативи Мінприроди, ДАЗВ, Держатомрегулювання та 12-х провідних наукових колективів були підготовлені та подані заявки до японської програми САТРЕПС – програми країни, яка теж має досвід з ліквідації наслідків ядерної аварії та наукові дослідженя.
У рамках виконання спільного проекту на луках і в лісових насадженнях зони відчуження відібрано та облаштовано дослідні ділянки для вивчення поверхневого стоку на різних слідах радіоактивних випадінь з різною щільністю забруднення ґрунту та фізико-хімічними формами радіонуклідів. Ще одним з ключових напрямів робіт цього візиту було проведення оцінки технічних можливостей використання мікро-квадрокоптера для визначення об’ємів лісової біомаси на забруднених майданчиках зони відчуження.
Джерело: menr.gov.ua
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»