Новини

Повернутися до переліку новин

Уряд ухвалив законопроект «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення»

Уряд на засіданні 18 лютого ухвалив проект Закону України «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення», який спрямований на реформування дозвільної системи в сфері охорони довкілля.

Зменшення промислового забруднення передбачено шляхом:

  • запровадження інтегрованого дозволу;
  • оцінки кумулятивного впливу промислового об'єкта на довкілля;
  • галузевого регулювання (особливі вимоги для кожної галузі);
  • впровадження щорічного звітування про виконання умов інтегрованого дозволу;
  • розроблення Базового звіту до отримання інтегрованого дозволу.

«Запровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств-забруднювачів — це європейська практика, яка дозволяє з однієї сторони зменшити адміністративне навантаження на бізнес, оскільки буде введена на заміну ряду дозволів. А з іншої — сприяє зменшенню викидів та  запобігатиме промисловому забрудненню через запровадження вимог та заходів для зменшення впливу та комплексного захисту довкілля», — наголосив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель. 

Важливий елемент реформи  впровадження «Найкращих доступних технологій та методів управління» (НДТМ). Це дорожня карта для кожної галузі великої промисловості, галузевий «керівний документ», що містить перелік заходів для переходу до найбільш ефективного та екологічного виробництва. У межах НДТМ підприємствам буде запропоновано широкий набір рішень для зменшення негативного впливу на довкілля, у тому числі й економічно доцільних, що не потребують значних інвестицій та клопіткого планування. Тому оператори установок матимуть можливість вибору для поступового впровадження природоохоронних заходів різного масштабу.

Ще один важливий крок  звітування підприємств щороку про виконання умов інтегрованого дозволу та природоохоронних заходів, а також запровадження обов’язку застосування автоматизованих систем моніторингу для певних галузей. Такі нововведення забезпечать якісніший доступ громадськості до інформації щодо промислового забруднення, а  у підприємств формуватиме відповідальніше ставлення до довкілля. 

Закон забезпечить:

►  зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел до 2030 року на 22,5% проте обсягу викидів у 2015 році;

►  зменшення скидів забруднених стічних вод у водні об’єкти у 2030 році до 5 відсотків загального обсягу викидів порівняно з 15,7% у 2015 році;

►  гармонізацію з законодавством ЄС у сфері промислового забруднення та виконання міжнародних зобов’язань.

Сфера дії розповсюджується на: енергетику, виробництво та обробку металів, промисловість з переробки мінеральної сировини, хімічну промисловість, управління відходами та інші види діяльності, перелік яких наведені у ст. 2 законопроекту. Даний перелік відповідає вимогам Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди (Додаток 1 до Директиви).  

Інтегрований дозвіл має безстрокову дію та видається на основі висновків НДТМ. Нагадаємо, що у країнах ЄС такі висновки є результатом багаторічних досліджень та обговорень, затверджуються рішеннями Європейської Комісії і є обов’язковими до виконання всіма країнами-членами ЄС.

Проект Закону розроблено на виконання Указу Президента України від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», а також на виконання положень Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, зокрема,  імплементації Директиви 2010/75/ЄС.

Джерело: офіційний портал Мінекоенерго

 

Важливо! Вже 20 лютого на засідання комітету екологічного права та законотворчості ПАЕУ винесено це та багато інших важливих питань:

1) Обговорення проекту Закону України «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення». З попередніми пропозиціями та зауваженнями до проекту можна ознайомитися за посиланням.

2) Питання реформування ДЕІ

3) Питання створення служби охорони довкілля

4) Формування екомережі в ОТГ та порядок обліку екологічного податку в ОТГ

5) Проблематика лісової галузі

6) Проект нових цільових показників до Протоколу про воду і здоров‘я, який вже розроблено (актом КМУ)

7) Досвід захисту екологічних прав на прикладі великих промислових об’єктів. Необхідність симбіозу державного та громадського контролю

8) Екоподаток в атомній сфері

10) Деякі пропоновані зміни по управлінню відходами

11) Питання щодо Законопроектів 2289 та 2548 ( зміни до Закону України "Про пестициди і агрохімікати") та ін.

Зареєструватися для участі в засіданні ►►►

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!