Новини

Повернутися до переліку новин

В Україні буде створено Національний природній парк «Кам’янська Січ»

10 січня 2019 року члени Кабінету Міністрів України підтримали проект Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ».

За словами Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, новий  природо-заповідний об’єкт буде створено на території Бериславського району Херсонської області. До його складу буде включено 12261,14 гектара земель державної власності.

«Створення парку має важливе не лише природоохоронне, а й історичне значення. Саме тут свого часу  розташовувалась одна з головних святинь українського козацтва «Кам’янська Січ». Крім того, це унікальний для Правобережжя масив цілинних Понтичних типчаково-ковилових степів,  з різноманіттям рослин і тварин  занесених до Червоної  книги України, який визнаний об’єктом Смарагдової мережі. Вдячний всім хто працював над цим питанням багато років. Ви зробили неймовірно велику справу для збереження унікальної землі», - сказав Міністр.

Він також додав, що створення НПП є спільним рішенням місцевої влади, наукових та природоохоронних організацій та команди Мінприроди, яке  дасть можливість зберегти ландшафтне різноманіття Нижньодніпровського регіонального  екокоридору, зміцнить та розширить  національну екологічну мережу України.

«Попереду підписання Указу Президентом України та  багато організаційно-господарської роботи, але  головний крок, зроблено», - зазначив Міністр.

Відповідно до Указу протягом 2019 - 2021 років в постійне користування національному природному парку «Кам’янська Січ»  має бути надано 6013,241 гектара земель, у тому числі з вилученням у землекористувачів та розроблено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, оформлено речові прав на земельні ділянки, а також розроблено проект землеустрою з організації та встановлення меж території національного природного парку тощо.

Варто відзначити, що на території майбутнього національного природного парку похований кошовий отаман Запорозької Січі, видатний військовий і політичний діяч, який створив та очолив Кам'янську Січ Кость Гордієнко.

Довідковоза минулий рік Урядом України було підтримано 6 проектів Указів Президента про розширення меж природоохоронних територій на 50 тис. гектарів. Створено близько 90 територій ПЗФ місцевого значення загальною площею більше 7 тис. гектарів.

Джерело: Міністерство екології та природних ресурсів України

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!