Новини

Повернутися до переліку новин

В Україні презентували унікальну екологічну розробку!

Українці розробили унікальну мобільну станцію моніторингу повітря. Мобільна станція Sapphire-32 дозволяє вимірювати склад повітря за понад 15 показниками у будь-якому місці.

Команда розробників EcoCity, представники проєкту "Чисте повітря для України" та чеської неурядової організації Arnika представили мобільну станцію моніторингу повітря Sapphire-32. Станція унікальна тим, що завдяки своїй мобільності дозволяє моніторити повітря у будь-якому місці, і тим самим допомагає вивести адвокацію захисту прав громадян на чисте довкілля на новий рівень.

На відміну від великих стаціонарних станцій моніторингу повітря, Sapphire-32 за розмірами нагадує сумку з ноутбуком або невеликий кейс. Станція працює від вбудованих акумуляторів, які забезпечують безперервний моніторинг у польових умовах до 48 годин. Sapphire-32 вимірює вміст дрібнодисперсного пилу фракцій РМ10 та РМ2.5, чадного та вуглекислого газів (СО та СО2), діоксиду нітрогену (NO2), сірчастого ангідриду (SO2), формальдегіду (H2CO), аміаку (NH3), приземного озону (O3) та сумарних концентрацій органічних сполук TVOC.

https://rubryka.com/wp-content/uploads/2020/08/Sapphire_2_scoreboard-scaled-428x250-c-1.jpg

Крім того, функціонал станції можна розширити для вимірювання ароматичних вуглеводнів DG, сірководню H2S та хлористого водню HCl. Вони входять до пріоритетного переліку оцінювання якості повітря згідно з практиками ЄС та новим Порядком державного моніторингу у сфері охорони атмосферного повітря (ПКМУ від 14 серпня 2019 р № 827). Мобільна станція також дозволяє оцінювати рівень фізичного забруднення за показниками радіаційного фону, шумового забруднення та інтенсивності УФ-випромінювання.

Ключовим розробником станції став 15-річний Дмитро "DeLy" Обухов, який займається розробкою програмного забезпечення для всіх пристроїв команди EcoCity. 

"Цей пристрій складний, у ньому є цілих 2 процесори. Нам довелося розробити повністю з нуля його апарату та програмну частини. Програмне забезпечення пристрою допомагає переглядати дані в реальному часі на дисплеї або на підключеному комп'ютері. Функціонал цього пристрою дуже широкий, його можна використовувати як портативний, як для оцінки якості повітря в приміщеннях, і так далі," — каже Дмитро.

https://rubryka.com/wp-content/uploads/2020/08/Protses-rozrobky_Dmytro-Obuhov.jpg

Для роботи станції не потрібно навіть постійного доступу до інтернету — завдяки внутрішній пам'яті, усі дані моніторингу з прив'язкою по GPS зберігаються, і усереднюються за 20 хв. Згодом ці дані можна вивантажити у вигляді CVS-файлу та передати для подальшого аналізу науковцям та еко-активістам. 

Перші 5 станцій Sapphire-32 будуть передані партнерам проєкту "Чисте повітря для України" у Запоріжжі, Кривому Розі, Дніпрі, Харкові та Краматорську. Там вони допоможуть місцевим активістам моніторити повітря у проблемних місцях та відстоювати право мешканців цих міст на чисте повітря.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!