Новини

Повернутися до переліку новин

В Україні вперше зафіксовано розрив взаємозв'язку між зростанням економіки та рівнем викидів СО2

Міжвідомча комісія із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату затвердила проект Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні за 1990-2017 рр. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Аналіз Національного кадастру вперше демонструє зниження викидів парникових газів при зростанні показників внутрішнього валового продукту (ВВП).

«Починаючи із базового 90-го року ріст чи зменшення СО2 були в прямій привязці до росту чи падіння економіки. Тобто можемо говорити про такий довгоочікуваний декаплінг. Це відбувається через ряд причин, зокрема,  завдяки зменшенню споживання викопного палива» - пояснив Міністр екології та природних ресурсів.

При цьому згідно з даними Національного кадастру найбільше викидів парникових газів все ще залишається у енергетичному секторі, сільському господарстві та секторах відходів і їх переробки та транспортної інфраструктури.

«Ми маємо розуміти вже зараз, що перехід  до моделі низьковуглецевого розвитку для України у майбутньому  є безальтернативним. Уряд це розуміє і саме з цією метою наприкінці 2018 року  було ухвалено Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року. Документ ухвалено на виконання Паризької кліматичної угоди. Він якраз передбачає зменшення  обсягу викидів парникових газів, відмову від викопного палива і старт інвестування у відновлювальні джерела енергії», - пояснив Остап Семерак.

Цьогорічний Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів найближчим часом Мінприроди передасть до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Нагадаємо, що протягом 2014-2015 років  скорочення викидів парникових газів в Україні відбувалося в основному через події на Донбасі й в Криму. При цьому Російська Федерація щороку намагається включити дані про АР Крим у звітність про викиди та абсорбцію парникових газів, і Україна виступає проти цього.

Довідково:  Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів є базою показників щодо викидів і поглиначів парникових газів у всіх секторах промисловості, сільському господарстві, енергетиці, лісовому секторі, секторі відходів та їх переробки, низці інших галузей і щорічно подається країнами до Секретаріату  Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Додаток: Presentation_NIR_2019

Джерело: Міністерство екології та природних ресурсів України

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!