Новини

Повернутися до переліку новин

В Україні запустили мапу екологічних проблем Донбасу

В Україні запустили нову карту «Схід Ekomap», яка присвячена актуальному стану навколишнього середовища Донецької та Луганської областей. Проєкт є не тільки інформаційним, а й комунікаційним, адже кожна людина зможе проінформувати про проблему у своїй місцевості, додавши відповідну точку на мапі. Це допоможе визначити горизонт екологічних проблем Донбасу, щоб почати їх виправляти. 

Проєкт розроблений громадською організацією «Криголам» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

Екологічна катастрофа на Донбасі триває вже давно, однак саме з початком бойових дій у 2014 році вона досягла свого піку. Війна завдає шкоди грунтам регіону, його водним системам, а також дикій природі. Найбільшою небезпекою є неконтрольоване затоплення шахт, що призводить до забруднення води, просідання грунтів, а також отруєння повітря.  Лісові пожежі та незаконна вирубка дерев призвели до втрати лісових масивів та смуг вітрозахисту, мали серйозний вплив на природні заповідники та порушили рівновагу екосистем. Військові дії також загострили питання поводження з відходами, особливо в містах вздовж лінії зіткнення. Через збройний конфлікт порушилась система моніторингу навколишнього середовища і обмежився доступ до екологічної інформації регіону.

«Перший крок до розв'язання проблеми - розуміння її масштабності. Проєкт «Схід Ekomap» прагне розпочати діалог про вирішення екологічних проблем шляхом збору даних і допомоги тим, хто працює з питаннями екології Донбасу. Місцеве населення зможе активно до цього долучатись і позначати точки проблем (сміттєві звалища, вирубка лісів, просідання ґрунту та інші) у своєму регіоні», - кажуть засновники громадської організації «Криголам».

Якщо ви помітили сміттєзвалище біля свого будинку, незаконну вирубку сусіднього лісу, тліючий терикон або турбуєтесь питанням якості питної води, то ви зможете посприяти розв'язанню цієї проблеми. Для цього потрібно натиснути на жовтий плюсик на мапі, вибрати одну з 10-ти категорій проблеми, додати опис проблеми, а також поставити її місцезнаходження на мапі. Сюди ж можна додати фото, відео чи статті. На мапі є перелічений список проблем, натиснувши на які можна переглянути відеоролик-пояснювач, розроблений разом з експертами.  А також дізнатись детальніше про методи та інструменти необхідні для розв'язання конкретної проблеми, які запропонували науковці.

Місцеві екологічні неурядові організації працюють як модератори сайту, які перевірятимуть майбутні дані. Крім того, разом з точкою можна додати своє бачення розв'язання проблеми.  Всі нанесені дані допоможуть окреслити всю масштабність питання, а екологічні громадські організації зможуть використати їх у своїй діяльності. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!