Новини

Повернутися до переліку новин

Відновлення русла річки Остер: в умовах маловоддя малі річки потребують допомоги

На Чернігівщині проводяться роботи з капітального та поточних ремонтів гідротехнічних споруд на річці Остер та розчищення її русла, – про це розповідає ЧЕline.

Обміління малих річок – одна з проблем, що все частіше виникають в Україні в умовах зміни клімату. Річка Остер, що протікає сімома районами Чернігівської області, залишається однією з найбільш уразливих річок басейну Десни, які страждають від кліматичних змін. Усі 195 кілометрів русла течуть рівнинною місцевістю. Притоки Остра маловодні та протікають у заболочених рівнинах без чіткого русла. В умовах маловоддя та слабкої течії канали водогосподарської системи швидко замулюються. Зважаючи на те, що остання побудована споруда зведена понад 40 років тому, більшість об’єктів потребує капітального ремонту та в нинішньому стані не здатна належно виконувати свої функції з регулювання водного потоку.

Тож задля досягнення проєктних відміток, створення ухилу та збільшення течії наразі проводяться роботи з капітального та поточних ремонтів гідротехнічних споруд на річці Остер і її розчищення. «Ці заходи допоможуть поліпшити водообмін із ґрунтовими водами, збільшать пропускну спроможність каналу під час проходження весняної повені, а також ємність каналу для зарегулювання поверхневого стоку та підтримання нормального підпірного рівня. Це запобігатиме виникненню пожеж на осушених торфових землях і сприятиме наповненню водою річки Остер», – зазначив заступник голови ОДА Олександр Савченко.

Проєкт реалізовується коштом бюджету Державного агентства водних ресурсів України, що виділені на проведення капітального та поточних ремонтів основних фондів Деснянського БУВР та усунення «проблемних» ділянок на річці Остер. Вартість робіт із капітального ремонту становить 337,6 тис. грн, які профінансовані в повному обсязі. Поточний ремонт запланований на суму 893 тис. грн, із яких уже профінансовано 341,5 тис. грн. Роботи тривають і мають завершитися до кінця поточного року.

За матеріалами cheline.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!