• Для чого потрібні внутрішні перевірки з питань екології на підприємстві?
• Як правильно організувати такі перевірки та кого залучити?
• Блок-схема з побудови внутрішньої перевірки з рекомендаціями практика «Донбасенерго»
Для чого потрібні внутрішні перевірки з питань екології на підприємстві?
Наведемо кілька аргументів доцільності:
Інструмент моніторингу
По-перше, внутрішні перевірки як для еколога, так і для керівника підприємства — це інструмент, що дозволяє провести моніторинг і перевірку виконання встановлених зовнішніх вимог (законодавства України та інших зовнішніх вимог, які прийняло до виконання підприємство), внутрішніх нормативних документів (наказів по підприємству, інструкцій, регламентів, інших процедур, які стосуються організації та виконання екологічних вимог) підрозділами.
Можливість запобігти ризикам
По-друге, отримана в результаті внутрішньої перевірки інформація дозволить виявити слабкі місця та провести корекцію або коригуючий захід, що своєю чергою знизить негативний вплив на навколишнє середовище, виключить ризики, пов’язані із зовнішніми перевірками інспектуючими організаціями.
Інструмент підвищення кваліфікації персоналу
По-третє, персонал, задіяний в перевірках, перевіряється теж, а значить, доведеться підвищити свій рівень знань та обізнаність, разом з тим отримати навички спілкування з перевіряючими.
Як правильно організувати такі перевірки, кого залучити?
Етап 1. Розробляємо алгоритм проведення внутрішніх перевірок, який визначить основні вимоги до планування, підготовки та проведення внутрішніх перевірок дотримання обов’язкових вимог природоохоронного законодавства підрозділами, що здійснюються відділом по екології або уповноваженими на це особами.
Це може бути внутрішнє положення, інструкція або інший внутрішній документ, який обов’язково має бути затверджений керівником, що має можливість забезпечити всіма необхідними ресурсами проведення цього процесу. Це має бути перший керівник підприємства або керівник технічної служби.
Етап 2. Розподіляємо повноваження, відповідальність працівників, які будуть задіяні в організації, плануванні та реагуванні за результатами перевірки, і закріпляємо їх наказом по підприємству.
Етап 3. Розробляємо графік внутрішніх перевірок, затверджуємо його.
Етап 4. Реалізовуємо затверджений графік перевірок і плідно працюємо з підрозділами в плані розуміння і усвідомлення необхідності цієї процедури.
Матеріал публікується частково
Детальна блок-схема з побудови внутрішньої перевірки з рекомендаціями практика «Донбасенерго» - у №3, 2018 журналу «Екологія підприємства»
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»