Новини

Повернутися до переліку новин

Всю екологічну інформацію в Україні буде зведено в єдину електронну базу «Відкрите довкілля»

Уряд 7 листопада підтримав розроблену Мінприроди Концепцію створення загальнодержавної автоматизованої системи «Відкрите довкілля», яка працюватиме у вільному доступі та об’єднає в одну електронну базу екологічні дані різних центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Зокрема, йдеться про оцифрування екологічної інформації, яка до цього часу знаходиться на паперових носіях або розпорошена по різних установах та відомствах. Це ускладнює роботу як профільних спеціалістів, так і унеможливлює доступ громадян до необхідної їм екологічної інформації.

Для зручності використання системи передбачено створення тематичних блоків: «ЗНАЙ», «ВПЛИВАЙ», «КОНТРОЛЮЙ», що дозволить громадянам оперативно довідуватися, зокрема, про показники екологічного моніторингу, джерела забруднення, наявні дозвільні документи та долучатися до процедур державного управління, в яких передбачена участь громадськості.

У першу чергу в електронний вигляд буде переведено  надання адміністративних послуг Мінприроди та аналітику екологічних реєстрів. Далі - діяльність підприємств-забруднювачів, інформацію щодо надрокористувачів, об’єктів системи управління відходами та геоінформацію про території й об’єкти ПЗФ, статистику та вразі потреби інформаційні матеріали інших громадських організацій тощо.

Також національна система «Відкрите довкілля» дозволить Україні інтегруватися  із зарубіжними реєстрами, кадастрами, інформаційними ресурсами, зокрема, щодо моніторингу стану навколишнього природного середовища та реєстру викидів та перенесення забруднювачів, а також до Спільної екологічної інформаційної системи Європейського екологічного агентства для виробництва, дослідження та оцінки екологічних показників, рекомендованих ООН.

Системи з оцифрованими екологічними  даними «Відкрите довкілля» має бути запущено до 2020 року. Наразі на сайті Мінприроди доступні 31 набори даних щодо стану довкілля.  Зокрема, у 2018 році були відкриті дані моніторингу водних ресурсів.

Проект реалізуватиметься за фінансової підтримки проекту «Open Access» та українського аналітичного центру «Фундація «Відкрите суспільство», що фокусується на проектах у сфері громадської участі та ефективності управління, та реалізує проект «Відкритий доступ» завдяки гранту від глобальної філантропічної організації Luminate, що є частиною The Omidyar Group.
До формування вимог на систему залучені Команда підтримки реформ Мінприроди, ІТ спеціалісти «Разом проти корупції», громадської організації «E-Ukraine» та інші.

Джерело: Міністерство екології та природних ресурсів України

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!