У 1996 році Україна долучилась до Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі, так званої Бернської конвенції. Держава взяла на себе зобов’язання з охорони рідкісних видів тварин і рослин, які входять у Додаток 1, 2, 3 до цієї Конвенції, у тому числі — із захисту природних місць мешкання цих видів.
Проблема втрати біорізноманіття часто-густо не є очевидною для підприємств і громадян. Багато людей вважать, що в Україні взагалі вже нема кого захищати, але, на щастя, це не так. Що може зробити кожен з нас, аби пригальмувати втрату біорізноманіття? Ділиться досвідом менеджер з екології «ДТЕК Мережі» Олена Потапенко.
Збереження екологiчного балансу є невiддільною частиною стратегiї ДТЕК
Відповідальність та відданість принципам сталого розвитку є головними цінностями та частиною роботи всіх компаній і виробничих підприємств ДТЕК.
У 2007 році ДТЕК став учасником Глобального договору ООН — найбільшої в світі ініціативи зі сталого розвитку, яка об’єднує 9200 компаній та організацій зі 166 країн світу. Суть договору — в добровільному слідуванні 17-ти Цілям сталого розвитку, які розділені на три групи: Еnvironmental, Social and Сorporate Governance: екологія, соціальна відповідальність, корпоративне управління.
ДТЕК як відповідальна та надійна компанія інтегрувала цілі ООН в напрямку сталого розвитку у власну стратегію ESG, а захисту біорізноманіття та екосистем приділяється особлива увага. З моменту свого заснування група ДТЕК інвестувала 19,5 млрд грн у сталий розвиток.
Як в Україні виконується Бернська конвенція
Для імплементації вимог Бернської конвенції в Україні прийнято низку нормативних актів, але основним інструментом її виконання є формування Смарагдової мережі — мережі «територій особливого природоохоронного інтересу (ASCI)». Україна наразі має вжити низку заходів з метою визначення таких територій та забезпечення їх збереження...
Увага! Стаття публікується частково!
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»