Від редакції
У цьому випуску журналу ми продовжуємо тему, яку порушили у випуску № 4/2019, стосовно вимог до зберігання відходів. У статті пропонуємо трохи помандрувати часом: повернутись у минуле, проаналізувати теперішнє та зазирнути у майбутнє й розглянути питання щодо протипожежних, санітарно-епідеміологічних, а також загальних вимог до зберігання відходів.
Санітарно-епідеміологічні вимоги до зберігання відходів викладено в ДСанПіН 2.2.7.029-99 «Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення» від 1 липня 1999 року (далі — ДСанПіН 2.2.7.029-99).
Затверджені державні санітарні правила та норми поширювалися та були обов’язковими для виконання органами державної виконавчої влади, місцевого і регіонального самоврядування, суб’єктами права власності та підприємствами, суб’єктами, діяльність яких пов’язана з поводженням з відходами.
Вимоги ДСанПіН 2.2.7.029-99, окрім інших, встановлювали гігіє нічні вимоги до збирання та тимчасового зберігання промислових відходів на промислових майданчиках, такі, як наведені нижче:
На сьогодні ДСанПіН 2.2.7.029-99, що регламентував санітарно-епідеміологічні та гігієнічні вимоги щодо зберігання відходів, втратив чинність. 16 вересня 2014 року його було скасовано згідно з рішенням Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва від 15 липня 2014 року № 33. Таким чином, врахо вуючи скасування вищевказаного документа, багато питань в даній сфері частково залишаються відкритими.
Загальні вимоги з пожежної безпеки регламентуються «Правилами пожежної безпеки в Україні», затвердженими наказом МВС України від 30 грудня 2014 року № 1417 (далі — Правила № 1417).
Автор: Юлія Бойко.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 8, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»