Після стількох років зволікань, Україна нарешті встановить адекватні правила поводження з цим рідким отруйним металом. Ще у 2015 році законопроєкт неодноразово подавався на розгляд до офісу Президента, але через існуючі навколо нього фейки не був схвалений. Натомість за цей час до Конвенції вже приєдналася 141 країна світу.
«Сьогодні, коли країна-терорист, держава занепаду – росія шукає будь-які приводи не брати участь у Конвенції, ми вкотре показуємо, що рухаємося разом з усім цивілізованим світом», – зазначив Міністр Руслан Стрілець.
Що означає для України участь у Конвенції?
Це доступ до міжнародних фінансових ресурсів, які допоможуть очистити нашу країну від ртуті:
«Наші партнери готові допомогти Україні пройти цей шлях – від приєднання до Конвенції до отримання доступу до всіх її інструментів. Наприклад, відповідних домовленостей про співпрацю ми досягли із Виконавчим секретарем Конвенції Монікою Станкевич під час зустрічі на полях Конференції СОР15. Тож заручившись потужною підтримкою, продовжуємо впроваджувати якісні зміни та трансформувати країну», – наголосив Міністр.
Дякуємо Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Комітету ВР з питань інтеграції України до Європейського Союзу за підтримку законопроєкту та схвалення його внесення у сесійну залу для голосування.
Джерело: Міндовкілля
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»