Новини

Повернутися до переліку новин

Як побудувати очисні споруди на підприємстві: алгоритм дій

Як побудувати очисні споруди на підприємстві: алгоритм дій – така головна тема випуску №6 за червень журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Олена Кошелева, еколог-практик вугледобувного підприємства, експерт ПАЕУ, внутрішній аудитор систем ISO 9001, ISO 14001 розповідає:

Очисні споруди обов’язково потрібні будь-якому підприємству, адже якщо відходи від виробничих об’єктів потрапляють до навколишнього природного середовища у своєму початковому вигляді, це руйнує екосистему на багато кілометрів навколо. Окрім того, наявність очисних споруд на підприємстві робить їх робочий процес більш економічним, адже іноді очищені стічні води можуть використовуватися повторно для господарських потреб. Постійно з’являються нові технології й методи очищення стоків; але перед тим, як розпочати будівництво очисних споруд, необхідно ретельно усе спланувати та узгодити з нормами чинного законодавства України.

З чого ж суб’єкту господарювання  розпочати будівництво очисних споруд на підприємстві? Яку послідовність дій необхідно виконати від проєктування до введення об’єкта в експлуатацію?  Пропонуємо скористатися зручним алгоритмом у випуску!

У рубриці Екозаконодавство:

Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції: які зміни у статусі контролюючого органу

Наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 07 квітня 2020 року №230 затверджено «Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції».

Хоча в цілому Положення дублює повноваження контролюючого органу, визначені попереднім Положенням про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції, але визначає і певні зміни в повноваженнях контролюючого органу.

Міжнародний досвід

Досвід застосування донної золи та вугільного шлаку

Прогресивний світ усе більше говорить про необхідність відмови від принципів споживання лінійної економіки, про збереження навколишнього середовища та природних ресурсів. Тема вторинного застосування відходів сьогодні актуальна, як ніколи. Який потенціал застосування промислових відходів, як перетворити відходи на корисний ресурс — розглянемо разом з експертами.

Академія еколога

Нова система МЗВ: до яких змін готуватися підприємствам уже тепер?

Попри всю теперішню нестабільність, всесвітній карантин та наближення економічної кризи, питання сталого низьковуглецевого розвитку та зміни клімату не втрачають своєї актуальності. Що буде означати для вітчизняної промисловості створення в Україні власної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів? Які зміни очікують підприємства, коли з початку 2021 року запрацює нова система моніторингу, звітності та верифікації?

Відповіді на найактуальніші запитання за результатами обговорення на квітневому вебінарі підготували наші експерти.

Міжнародний досвід

Як систематична політика ЄС у сфері регулювання промислового забруднення перетворює проблеми у вигоди: успішні приклади

Продовжуємо серію публікацій успішних історій про результати дії законодавства ЄС у сфері промислового забруднення. До вашої уваги приклади успішних рішень, інвестицій та інновацій у промисловості країн ЄС.

Як проблему перетворити на доходи завдяки екоінноваціям у секторі виробництва металів, та як відходи перетворити на паливо для цементного заводу — читайте у статті.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!