Новини

Повернутися до переліку новин

Як побудувати успішну екологічну компанію «з нуля»

Інтерв’ю з  генеральним директором ТОВ «Центр екології і розвитку нових технологій» Владиславом Антиповим

Від редакції. Восени редакція «Екологія підприємства» розпочинає знайомити професійну спільноту з еколідерами — людьми, які своєю діяльністю, результатами та гарним прикладом надихають колег і показують нові можливості. У вересні ми взяли інтерв’ю у СЕО та засновника однієї з провідних екологічних консалтингових компаній Владислава Антипова. Отже, дізнаємося секрети створення успішного бізнесу у сфері екології «з нуля».

Вітаємо, Владиславе! Ваша компанія сьогодні є однією з найпомітніших на ринку екологічних послуг. Розкажіть, як вона створювалася і з якою метою?

В. А. Центр екології та розвитку нових технологій, або, як його частіше називають, ЦЕРН, був створений у 2015 році. Спочатку нас було всього четверо: я, ще 2 екологи та бухгалтер. Я знаходив замовлення, які ми спільними зусиллями намагалися виконати. І варто зазначити, що нам це завжди вдавалося. Базова освіта у мене — екологічна, кандидатська робота — на тему вторинних ресурсів, тривалий час я працював у міжнародних компаніях, пов’язаних з екологією. Тож створити власну екологічну компанію було логічним продовженням кар’єри. На створення компанії пішло 3 місяці, з яких більша частина — на розроблення концепції та стратегії розвитку. На реєстрацію витрачено 2 тижні й 4 тисячі гривень. Грошей особливо не було, але сервісній компанії не потрібно закуповувати велику кількість основних фондів або активів. Усі основні активи були в наших головах і ноутбуках. Коли ми створювали компанію, то просто хотіли спокійно займатися улюбленою справою без зайвих начальників, і зовсім не очікували, що все розростеться до такого масштабу.

Чи можуть екологічні послуги бути прибутковими в Україні? Про який масштаб йдеться? Можете навести якісь цифри?

В. А. Сьогодні в компанії працює вже близько 20 осіб у штаті та приблизно 15 позаштатних проектантів, з якими ми співпрацюємо на постійних засадах. Найближчим часом плануємо набрати ще близько 10 співробітників. Нашими клієнтами є практично всі найбільші підприємства гірничо-металургійного комплексу, теплоелектростанції, вугільні шахти, машинобудівні заводи, нафтопереробні підприємства і багато інших. З самого початку компанія ставила собі за мету надавати якісні послуги для великих промислових підприємств та не розмінюватися на дрібні замовлення.
У 2016 році ми налагодили взаємодію з гірничо-металургійним об’єднанням підприємств «Укрметалургпром», запропонувавши безкоштовно свої консультаційні послуги в області екології.
Серед учасників об’єднання — провідні металургійні підприємства України, гірничо-збагачувальні комбінати, науково-дослідні, проектно-конструкторські, навчальні інститути та комерційні організації. В процесі проведення консультацій ми отримали прямий доступ до своїх потенційних клієнтів і можливість разом із ними брати участь у вирішенні галузевих екологічних проблем. Це дозволило створити довіру до нашої компанії й збільшило потік клієнтів, які передали нам свої проекти.

Матеріал публікується частково. Повна версія  в журналі «Екологія підприємства» № 9, 2018

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!