Головне в публікації:
Підготований, означає — озброєний! Тож як захистити бізнес, законні права та інтереси суб’єкта господарювання під час перевірки? Розберемося разом з експертом.
Багатьом підприємствам добре знайомі перевірки контролюючих органів та їх наслідки. Незважаючи на це, більшість керівників продовжують припускатись типових помилок, які у подальшому дорого коштуватимуть підприємству. Усі співробітники мають бути поінформовані про порядок дій під час перевірки. Органи контролю зобов’язані проводити її у присутності директора, його заступника чи іншої уповноваженої особи. Тому працівникам слід заборонити допускати чиновників до перевірки, не повідомивши про неї уповноважену особу підприємства.
«У жодному разі це не каральна система, і з 1 січня допускатимуться до перевірок підприємства за конкретними ризиковими ознаками, а не за формальними, коли можна тиснути на бізнес», — підкреслив прем’єр, додавши, що уряд захищатиме бізнес.
Державна фіскальна служба України (ДФС) також повідомила про свої плани скоротити кількість перевірок бізнесу мінімум на 10 %. Відповідно до норм Податкового кодексу, з 2018 року річні плани-графіки документальних планових перевірок публікуються на сайті ДФС.
Проте експерти переконані: 2019-й збереже ті ж загрози для бізнесу, що й минулий, 2018-й. Серед найбільших страхів підприємців — перевірки держорганів, брак робочої сили та рейдерство.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 2, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»