Новини

Повернутися до переліку новин

ЄС планує зменшити енергозалежність Східного партнерства від РФ — ЗМІ

Європейський Союз планує збільшити фінансування альтернативної енергетики у країнах Східного партнерства, щоб позбавити їх від використання російського викопного палива.

Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться у проєкті документа ЄС, присвяченого майбутньому Східного партнерства, із яким ознайомилось RFE/RL.

18-сторінковий документ стане основою для обговорення на саміті Східного партнерства в Брюсселі, який заплановано на 18 червня. Очікується, що Єврокомісія оприлюднить документ наступного тижня.

Велика увага на саміті буде приділена екологічній сфері. Париж запропонував, щоб 50% фінансування шести державам Східного партнерства — України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії та Азербайджану – виділялося на «зелені» питання.

У документі міститься обіцянка допомогти шести країнам підвищити енергоефективність і енергетичну безпеку шляхом диверсифікації поставок та відходу від використання викопного палива. Росія є основним постачальником нафти і газу для більшості з шести країн.

ЄС також хоче активізувати боротьбу з економічними злочинами в шести країнах, включаючи повернення викрадених активів.

«Для східних партнерів важливо створити надійні механізми повернення активів, в тому числі шляхом створення функціонуючих відділів з повернення активів, які можуть відстежувати і ідентифікувати злочинні статки», - йдеться в проєкті.

Крім того, в документі йдеться про те, що ЄС буде підтримувати правові рамки в шести країнах »з акцентом на корупцію на високому рівні і приділяти особливу увагу сфері державних закупівель».

Україна, Грузія та Молдова, які прагнуть вступити в ЄС, хочуть особливого партнерства з блоком, та виступають проти того, аби сприйматись такими ж партнерами, Азербайджан, Вірменія і Білорусь, які не зацікавлені у приєднанні до Євросоюзу. У документі сказано, що ЄС не має наміру «розбивати» партнерську групу.

Джерело: «Європейська правда»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!