На саміті Євросоюзу було ухвалене рішення щодо нових кліматичних цілей, які передбачають значне зменшення викидів CO2 до 2030 року. Згоди у цьому питанні учасникам саміту вдалося досягнути в ніч на п'ятницю, 11 грудня, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на інформагентство Reuters.
Нові цілі є досить амбітними: європейські лідери вирішили, що викиди CO2 до 2030 року у порівнянні з 1990 роком необхідно скоротити щонайменше на 55%. Рішення дозволило встановити нову планку для країн ЄС на шляху до досягнення так званої кліматичної нейтральності у 2050 році. Ця мета визначена Європейською Комісією як пріоритетна. Раніше Євросоюз до 2030 року планував скоротити викиди CO2 на 40% у порівнянні з показником 1990 року.
Однак прийняття рішення не далося легко. Його ухваленню передували напружені переговори із Польщею, Чехією і Угорщиною, які вимагали більшої фінансової підтримки, щоб переорієнтувати їхню переважно вугільну енергетику на виробництво електроенергії з відновлюваних джерел.
Боротьба з глобальним потеплінням і захист клімату – пріоритетні питання під час головування Німеччини у Євросоюзі, що розпочалося 1 липня 2020 року. Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) привітала рішення Європейської Ради.
Втім, ухвалене на саміті ЄС рішення уже розкритикували представники природозахисних організацій у Німеччині, повідомляє інформагентство AFP. Вони вважають його «недостатнім» у боротьбі зі змінами клімату. За їхніми словами, для досягнення цілей, визначених Паризькою кліматичною угодою, до 2030 року необхідне скорочення викидів на 65%.
Джерело: Deutsche Welle.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»