Новини

Повернутися до переліку новин

Захист довкілля: закон чи гроші? Про «екорейдерство» та роботу над алгоритмом протидії таким явищам

Інтерв’ю з керуючим партнером адвокатського об’єднання «Екобезпека» Сергієм Колісником

Від редакції.

У погоні за економічними показниками, нарощуванням виробництва, а часто — з метою одержання надприбутків, з кожним роком виробники все більше забруднюють навколишнє природне середовище. На жаль, нерідко це відбувається не тільки через недосконалість законодавства у сфері охорони довкілля, а й через те, що в роботі підприємств на першому місці завжди стоїть економіка.

У зв’язку з цим особливо актуальним стає питання: а хто насправді має займатися цією проблематикою? Чи це виключно роль контролюючих органів?

Серед багатьох державних установ, покликаних стояти на сторожі здоров’я природи, з’являються недержавні компанії, які поставили за мету відстоювати права людей на чисте повітря, воду, землю — все, що становить основу безпечного життя.

Сергію Анатолійовичу, розпочнемо із самого простого: який зміст Ви вкладаєте в назву «Екобезпека» і яку мету ставите перед собою та командою?
С. К. Наша мета випливає із самої назви об’єднання: головною метою своєї діяльності ми вважаємо оздоровлення навколишнього природного середовища та захист людей від впливу шкідливих і небезпечних виробництв. Але наша особливість в тому, що підходячи до проблеми комплексно й використовуючи адвокатський інструментарій, ми не тільки захищаємо наших громадян, які вже потерпають від порушень природоохоронного законодавства, а й за допомогою правових методів вимагаємо від забруднювача дотримуватися всіх норм і правил екологічної безпеки, а також відшкодування шкоди, спричиненої забрудненням довкілля.

Які головні програмні завдання для команди?
С. К. Щоб не довелося боротися з вітряками в майбутньому, ми дотримуємося правила: треба дбати про природу ще на початкових стадіях, а саме на стадії планованої господарської діяльності підприємств, задля недопущення в подальшому потенційно шкідливих умов виробництва і їх негативного впливу на життя і здоров’я людей.

Увага! Матеріал публікується частково. Повна версія в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 3, 2019

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»  № 3, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!