Новини

Повернутися до переліку новин

Зміївська паперова фабрика в партнерстві з Tetra Pak® запустила нові потужності з переробки картонної упаковки для напоїв в Україні

Інноваційна лінія повного циклу переробки комбінованої картонної упаковки (Tetra Pak і аналогів) введена в дію на Зміївській паперовій фабриці в Харківській області. Завдяки модернізації на 25% збільшилася загальна виробнича потужність лінії з переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування. Тепер щороку підприємство зможе переробляти до 15 тисяч тон цього виду упаковки та виробляти більше 4 тисяч тонн високоякісної поліалюмінієвої гранули. Уперше в Україні з'явиться повний цикл переробки всіх компонентів комбінованої картонної упаковки на одному промисловому майданчику, що наблизить національну галузь поводження з відходами до стандартів ЄС.

Співінвесторами проекту стали Зміївська паперова фабрика та компанія Tetra Pak, світовий лідер у галузі виробництва упаковки й устаткування для харчової промисловості. Загальні інвестиції в проект склали близько 1,7 млн євро. Це партнерство підтверджує прагнення обох компаній працювати згідно з принципами економіки замкнутого циклу.

На Зміївській фабриці переробляється та отримує друге життя целюлозна частина комбінованої картонної упаковки Tetra Pak і аналогів ще з 2009 року. А давній партнер фабрики, видавництво «Ранок», для друку своїх книг використовує вторинний папір, вироблений у результаті переробки такої упаковки. Директор видавництва Віктор Круглов зазначив, що близько 50% друкованої продукції виготовляється з переробленого паперу, і видавництво планує збільшити цю частку до 70%, у тому числі завдяки реалізації видавничих проектів у співпраці з відповідальним бізнесом і громадськими організаціями.

Завдяки модернізації лінії та встановленню сучасного обладнання європейських виробників PallMann і WIPA, тут, на Зміївській паперовій фабриці, із суміші поліетилену та алюмінію будуть також виробляти вторинну поліалюмінієву гранулу. Ця затребувана сировина широко використовується для виготовлення різних виробів: садових меблів, оздоблювальних панелей, труб, предметів домашнього вжитку, а також як домішка в процесі виробництва полімерпіщаних виробів (тротуарної плитки, інженерних люків, зливостоків) і дорожніх покриттів, що значно покращують їх властивості. Завдяки багатоступеневій системі очищення, чистота матеріалу досягає 98%. Вироби з вторинної поліалюмінієвої гранули можуть бути перероблені повторно.

Інфраструктура переробки комбінованої картонної упаковки в Україні динамічна розвивається з 2009 року, а об’єми переробки зростають щороку. Так, у 2020 році було перероблено 5950 тонн (більше 130 млн. штук упаковок), що складає понад 31% від усього об’єму поставленої на ринок країни упаковки (у 2019 р. – 4670 тонн відповідно). Усього з 2009 року в Україні було перероблено більше 40 тисяч тонн комбінованої картонної упаковки Tetra Pak та аналогів.

«Сприяння розвитку інфраструктури для збирання й переробки комбінованої картонної упаковки Tetra Pak та її аналогів у всьому світі є важливою частиною стратегії сталого розвитку компанії. Спільні інвестиції в модернізацію лінії в Україні – частина глобальної стратегії компанії з розвитку переробних потужностей. Ми також підтримуємо впровадження принципу розширеної відповідальності виробника в Україні та освітні проекти, які популяризують роздільний збір відходів та показують важливість сталого розвитку й циркулярної економіки для нашої планети», – повідомив Ігор Череватов, генеральний директор Tetra Pak в Україні.

Проект у Харківській області був реалізований у рекордно короткі терміни, незважаючи на пандемію COVID-19, а сучасне обладнання від європейських постачальників, встановлене на підприємстві, відповідає найвищим світовим практикам.

Про компанію Tetra Pak

Tetra Pak – світовий лідер у галузі виробництва упаковки й устаткування для харчової промисловості. У тісній співпраці зі своїми клієнтами і постачальниками компанія пропонує безпечні, інноваційні та екологічно чисті продукти, які щодня задовольняють потреби сотень мільйонів людей у більш ніж 160 країнах. Як компанія з 25 000 співробітників у всьому світі, Tetra Pak вірить у відповідальне лідерство в галузі та дотримується принципів сталого розвитку у веденні бізнесу. Зобов'язання компанії "PROTECTS WHAT'S GOOD ™ відображає її бачення того, що продукти харчування мають бути безпечними і доступними всюди.

Більш детальну інформацію про Tetra Pak можна знайти на сайті

Про Зміївську паперову фабрику

Зміївська паперова фабрика (м. Зміїв, Харківська область) виробляє кілька марок паперу з вторинної сировини. Щорічно фабрика переробляє близько 12 тис. тонн макулатури, включно з картонною упаковкою для напоїв. На фабриці працює близько 200 людей. У 2020 році фабрика була сертифікована лісовою опікунською радою (FSC). Наявність цього сертифіката підтверджує, що паперова продукція вироблена з лісів, у яких ведеться господарство відповідно до принципів сталого розвитку, або в її склад входить перероблена сировина. Оскільки в Змієві паперове виробництво існує понад 100 років, на фабриці за підтримки Українського культурного фонду створено Музей паперу, а на сайті підприємства представлена його віртуальна версія. Отже, Зміївська паперова фабрика є важливим майданчиком для розвитку інноваційних технологій вторинної переробки паперової сировини і значущою ланкою у становленні в Україні економіки замкнутого циклу.

Більш детальну інформацію про Зміївську паперову фабрику можна знайти на сайті

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!