У № 10, 2017 журналу «Екологія підприємства» ми розпочали публікувати унікальний практикум «Поводження з небезпечними відходами в Україні: 50 головних запитань», який мав продовження у № 11, 2017 та № 12, 2017.
Марина Тимошенко, інженер з охорони НС, ПрАТ «Дніпропетровський комбінат харчових концентратів», член Дніпропетровської організації «Всеукраїнська екологічна ліга» відповіла на гаряче запитання, поставлене виданням «Екологія підприємства», а саме:
Невеличке підприємство, в процесі діяльності якого утворюються люмінесцентні лампи та інші відходи. У зв’язку з малою кількістю ламп їх передають на утилізацію 1 раз на рік. Тобто протягом року їх накопичують і зберігають. Чи потрібно отримувати ліцензію на поводження з небезпечними відходами?
Отримувати ліцензію при зберіганні (накопиченні) суб’єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються на утилізацію, не потрібно.
Регулювання суспільних відносин у сфері ліцензування видів господарської діяльності, виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлення уніфікованого порядку їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності визначаєЗакон України від «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 2 березня 2015 № 222-VІІІ (далі — ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»). Відповідно до п. 14 ст. 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягає господарська діяльність щодо поводження з небезпечними відходами. При цьому той же пункт статті наголошує на тому, що не підлягає ліцензуванню зберігання (накопичення) суб’єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб’єктам господарювання, що мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами.
Відповіді експертів на інші запитання щодо поводження з відходами – у № 10, № 11 та № 12 видання «Екологія підприємства» у матеріалі «Управління відходами – 2017: 50 головних запитань. Міжнародний досвід. Практика України. Частина 1».
Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 10, 2017.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»