У № 10, 2017 журналу «Екологія підприємства» ми розпочали публікувати унікальний практикум «Поводження з небезпечними відходами в Україні: 50 головних запитань», який мав продовження у № 11, 2017 та № 12, 2017.
Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України, відповів на гаряче запитання, поставлене виданням «Екологія підприємства», а саме:
Під час перевірки екологічний інспектор в акті перевірки зазначив порушення щодо поводження з відходами у вигляді забруднюючих речовин, які скидаються у водні об’єкти разом із стічними водами і не обліковуються. Поясніть, що він мав на увазі?
На жаль, не вказано, на які нормативні документи послався інспектор, кваліфікуючи це правопорушення. А загалом ситуація виглядає так. Дійсно, речовини, які скидаються у водні об’єкти разом із стічними водами, відносяться до категорії відходів. Особливості поводження з ними згідно зі ст. 4 ЗУ «Про відходи» врегульовано Водним кодексом України, Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» від 10 січня 2002 року № 2918-III, наказом Мінприроди України «Про затвердження Інструкції про порядок розроблення та затвердження гранично допустимих скидів (ГДС) речовин у водні об’єкти із зворотніми водами» від 15 грудня 1994 року № 116 та іншими підзаконними актами.
Кількість забруднюючих речовин (кг, тон), дозволених для скидання у водний об’єкт, визначено у затверджених ГДС.
Отже, якщо ваше підприємство здійснює скидання забруднюючих речовин у водний об’єкт, то негайно підготуйте належні документи та отримайте в уповноваженому органі Держводагентства ГДС і працюйте без порушень.
Відповіді експертів на інші запитання щодо поводження з відходами — у № 10, № 11 та № 12 видання «Екологія підприємства» у матеріалі «Управління відходами — 2017: 50 головних запитань. Міжнародний досвід. Практика України. Частина 1».
Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 10, 2017.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»