Новини

Повернутися до переліку новин

Папір, який рятує бджіл

Розвиток міст та індустріалізація - це погані новини для бджіл, адже їм доводиться літати на великі відстані, що зіграло певну роль у зниженні їх популяції.

Папір Bee Saving, розроблений командою небайдужих людей, пропонує смачне рішення: папір, що розкладається природним шляхом, та працює як бджолиний енергетичний напій.

З 469 видів бджіл у Польщі 222 знаходяться на межі зникнення, і така сумна картина спостерігається по всьому світу. Команда ініціативних городян City Bees об'єдналася з майстрами, що виготовляють папір,  та експертами з ентомології, щоб створити папір для бджіл - продукт з багатьма варіантами використання (це можуть бути сумки, стаканчики для кави тощо).

Як працює цей продукт?

Цей папір містить інгредієнт, який ініціативна команда називає «енергоємною глюкозою» -  вона не робить папір липкою, але приваблює комах, що дзижчать.

Папір також містить насіння з медової рослини фацелії пижмолистої, що відома як  одна з улюблених бджолами рослин. А УФ-фарба на водній основі допомагає привабити бджіл до паперу; вона застосовується спеціальним чином, в результаті чого бджоли бачать червоні кола, схожі на ті, за якими вони визначають луки.

Дизайнери сподіваються, що як тільки цей папір «відпрацює свою задачу у вигляді паперового посуду або інформаційної листівки» та з’явиться в міському середовищі, бджоли зможуть «перекусити» глюкозою, а з насіння виростуть квіти, які стануть «пунктом відпочинку» для бджіл.

Біопапір вже успішно пройшов перший польовий тест. Першим клієнтом Bee Saving Paper став Лукаш Качоровський - бджоляр, який втратив понад 95% своїх вуликів. Для нього практично кожна бджола має значення.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами  www.beesavingpaper.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!