Від редакції: на численні запитання від екологів різних галузей ми розпочинаємо серію практичних роз’яснень від експертів водогосподарської сфери. Експерт випуску – Ірина Овчаренко, Голова Держводагентства
Стаття роз’яснить:
З метою забезпечення населення та галузей економіки необхідною кількістю води в Україні збудовано 1103 водосховища загальним об’ємом понад 55 млрд куб. м та близько 48 тис. ставків, 7 великих каналів довжиною 1021 км, водоводи великого діаметра, якими вода надходить у маловодні регіони України.
Більша частина зарегульованого стоку в Україні припадає на дніпровський каскад водосховищ загальним об’ємом 43,8 куб. км і корисним об’ємом 18,5 куб. км. Усі шість водосховищ дніпровського каскаду мають комплексне призначення.
Особливої актуальності питання перерозподілу стоку та забезпечення екологічних витрат (мінімальна розрахункова витрата води, що скидається з водосховища (ставка) до річки відповідно до встановлених для цих водосховищ (ставків) режимів роботи з урахуванням прогнозу водності та екологічних вимог) набуває у періоди маловоддя.
Як отримати в оренду водні об’єкти: законодавче регулювання
Відомо, що 01.07.2013 набрав чинності Закон України «Про аквакультуру» (далі — ЗУ «Про аквакультуру») від 18 вересня 2012 року № 5293-VI, прикінцеві положення якого, зокрема стаття 51 Водного кодексу України (далі — ВКУ), викладено у fновій редакції.
Зазначений закон та зміни до статті 51 ВКУ змінюють існуючий підхід до процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди.
Кілька важливих акцентів
1. Відповідно до прийнятих змін чинне законодавство розрізняє різні процедури та принципи надання водних об’єктів.
Увага! Матеріал публікується частково! Повна версія – в журналі «Екологія підприємства» № 7, 2018
Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 7, 2018
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»