Житомирська міська рада підтримала ідею замінити шкідливі для навколишнього середовища пластикові пакетики на екологічні. Депутати прийняли рішення «Про обмеження використання пластикових пакетів на території Житомирської об’єднаної територіальної громади».
Даним документом Житомирська міська рада рекомендує закладам торгівлі обмежити використання пластикової тари. За задумом розробників, завдяки таким діям у майбутньому відбудеться поступове заміщення пластикових пакетів торбинками із екологічних матеріалів.
«Проект рішення «Про обмеження використання пластикових пакетів на території Житомирської об’єднаної територіальної громади» має на меті привернути увагу суспільства до кліматичних та екологічних змін у світі. Водночас, прийняття такого документу – це лише початок.
Надалі у Житомирі необхідно проводити масштабну просвітницьку роботу задля залучення громадськості до використання екологічної продукції. Прийшла на сесію з авоською та новітньою технікою, бо ідея показати, що ми лише гості на цій планеті, і важливо, що залишимо після себе майбутнім поколінням. Власним прикладом заохочую використовувати замість поліетиленових пакетів еко-сумки та торбинки», - ділиться депутат міської ради Ірина Ярмоленко.
Житомирський голова Сергій Сухомлин поінформував, що для полегшення переходу покупців з пластикових пакетів на еко-торбинки для використання у побутових цілях, виконавчі органи міської ради спільно з підприємцями міста планують реалізувати проект, у рамках якого фірмові мережі та місцеві виробники матимуть можливість отримати брендовані еко-торбинки для їх подальшої реалізації або поширення через програми лояльності.
Довідково:
В Україні на одну особу щорічно припадає понад 500 поліетиленових пакетів. За одну хвилину у світі їх використовується 10 мільйонів. Період розкладання одного становить понад 100 років. Фахівці ООН стверджують, що до 2050 року пластику у Світовому океані буде більше, ніж риби. У світі починають потроху відходити від використання пластикових пакетів і вводять на них цілковиту або часткову заборону. 33 країни світу повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів. Ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакети.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами прес-служби Житомирської міської ради
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»