Від редакції: До нас часто звертаються екологи підприємств із запитаннями щодо поводження з промисловими відходами. «Найгарячіші» теми серед них:
Відповіді експерта на 10 найбільш актуальних запитань пропонуємо до вашої уваги.
1. Якщо підприємство має намір купувати відпрацьовані оливи для подальшого використання у виробництві, чи потрібна ліцензія на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами ?
Відповідь: Суб’єкт господарювання (підприємство) не має права без отримання Ліцензії на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами (далі — Ліцензія), проводити будь-які операції з даним видом небезпечних відходів.
Порядок поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) в Україні, як з небезпечними відходами, встановлений вимогами Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив)» від 17 грудня 2012 року № 1221.
Небезпечні відходи, до яких відносяться відпрацьовані оливи (мастила) — це відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
Без отримання Ліцензії можливо купувати не відпрацьовані мастила (оливи) та товарну продукцію (вуглеводні) як виключно вторинну сировину, після проведених Ліцензіатом будь-яких операцій поводження з відходами — збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізації, видалення відходів, якими є відпрацьовані оливи (мастила), та набуття останніми статусу товарної продукції.
Увага! Стаття публікується частково!
Повна версія – в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №7, 2020
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»