Осучаснення української інфраструктури зрошення та дренажу, збудованої ще за часів СРСР, може підвищити рівень урожайності сільськогосподарських культур на 30-50%.
В Україні обліковується 5485,3 тис. га меліорованих земель — вони складають понад 12% земельного банку. Модернізація зрошувальних та дренажних систем — це додаткові 100 млрд гривень щорічно за рахунок підвищення продуктивності сільськогосподарських культур, а також додаткові можливості для залучення інвестицій в агросектор України.
Розвиток цього напрямку діяльності є дуже актуальним для агровиробників в умовах зміни клімату, виникнення посух та паводків, адже дозволить підвищити рівень експорту продукції.
За експертними оцінками, вартість реконструкції та модернізації всіх систем зрошення та дренажу України сягає близько 3 млрд доларів.
• Порушення цілісності системи зрошення та дренажу;
• Невизначеність їх правового статусу та неможливість реєстрації прав власності;
• Складність будівництва нових систем;
• Неефективне управління бюджетними коштами;
• Відсутність сучасної карти систем з прив’язкою до земельних ділянок;
та багато інших.
Така кількість проблем робить сферу зрошення та дренажу інвестиційно непривабливою, а з відкриттям ринку землі, через невизначеність права власності на меліоративні систему, порушення її цілісності, можуть виникнути умови для рейдерських захоплень с/г земель.
Експерти BRDO провели дослідження систем зрошення та дренажу в Україні та підготували Зелену книгу “Зрошення та дренаж”, у ній — пропозиції для подолання викликів і врегулювання відносин між державою та представниками агробізнесу.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»