Україна відноситься до країн недостатньо забезпечених водними ресурсами, але і доступ до цих ресурсів різний. Якщо північні регіони поки що мають достатню кількість води, то східні і південні території потерпають від нестачі поверхневих і, особливо, підземних вод.
Ключові проблеми що стоять перед Україною в управління водними ресурсами узагальнено виглядають наступним чином:
Відповідно до Плану заходів з імплементації Угоди, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України зобов’язання щодо гармонізації з водними директивами були покладені на різні міністерства:
Але залишається важливе завдання – перегляд економічних аспектів управління, впровадження та модернізація сучасних економічних механізмів та інструментів.
Для цього необхідно визначити вартість національних водних ресурсів та екосистем, розробити правила розподілу води, впровадити стимули для ефективного їх використання та відтворення.
А це вимагає поєднання різних політичних інструментів. У цьому сенсі, наявність в країні національної стратегії водних ресурсів має вкрай важливе значення для узгодження різних аспектів управління водними ресурсами та об’єднання стратегій розвитку ключових заінтересованих сторін: водопостачання, промисловість, енергетику, сільське господарство.
Матеріал є частиною СПЕЦПРОЄКТу-журнал «Час води» – результат роботи проєкту «Час води», ініційованого 2019 року з дослідницькою метою: аналізу ситуації, що склалася у водній галузі, пошуку рішень і побудови експертної екосистеми.
Читати випуск - https://ecolog-ua.com/sites/default/files/2020/docs/Chas-vody.pdf
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»