Директива Європейського Парламенту та Ради 2008/98/ЄС про відходи визначила, що управління відходами – збирання, перевезення, оброблення (включаючи відновлення та видалення), нагляд за такими операціями і подальший контроль, догляд за об'єктами видалення відходів після їх закриття, а також діяльність брокерів та дилерів. Впроваджуючи цю директиву, уряд в минулому році прийняв реформу управління відходами, в рамках якої прийняли відповідний законопроєкт та розробку спеціального законодавства про відходи.
Проте, щоб бізнес по переробці відходів розвивався, необхідно вирішити ще низку проблем, таких як нестача місць поховання відходів, які відповідають екологічним нормам, відсутність нормативної бази, технологій і / або фінансування новітніх способів переробки та утилізації відходів виробництва і споживання, відсутність селективного збору, недостатнє екологічна освіта населення, недостатня кількість контейнерів для збору селективного сміття, відсутність систематичного збору і вивозу відходів із сільської місцевості, існування несанкціонованих місць для скидання відходів, відсутність технічного контролю за полігонами і сміттєвозами.
Держава повинна контролювати ситуацію з відходами, використовуючи при цьому законодавство. Варто почати з посилення контролю в регіонах над поводженням з відходами, визначити конкретні рамки допустимого обсягу відходів і такого, який перевищує ліміт. Необхідно стягувати плату за перевищення ліміту відходів з підприємств і заохочувати ті організації, які займаються утилізацією. А також потрібно:
Також, щоб покращити ситуацію з переробкою сміття необхідно прийняти такі кроки:
ІІ Щорічний бізнес-форум з промислової екології «ECO-MODERNIZATION-2021: КРАЩІ ПРАКТИЧНІ РІШЕННЯ»:
29 березня — Охорона атмосферного повітря
30 березня — Промислові відходи
31 березня — Вода в промисловості
Знайдемо рішення разом! Долучайтеся!
Джерело: прес-служба Ecobusiness Group
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»