Кожен рік відтермінування модернізації промислових підприємств позначається на довкіллі та здоров’ї громадян, а ще перешкоджає успішній інтеграції України у Європейський зелений курс. За даними ВООЗ, щороку від захворювань, спричинених забрудненим повітрям, в Україні помирає 50 тисяч людей.
У Європі вже десятиліттями діють норми Директиви 2010/75/ЄС, які регулюють промислові викиди . Встановлені чіткі процедури контролю за забрудненням, а підприємства впроваджують найкращі доступні технології та методи управління й успішно конкурують на міжнародних ринках. В Україні економічне зростання також може бути екологічним.
Тим більше, що імплементація положень Директиви ЄС 2010/75/ЄС є зобов’язанням нашої держави відповідно до Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. Щоб гармонізувати національне законодавство з європейським та нарешті запустити модернізацію промисловості, у Верховній Раді вже доопрацьований урядовий законопроєкт 4167-д «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності».
Серед ключових проєвропейських положень:
Міндовкілля підтримує інформаційну кампанію #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки European Union in Ukraine та проєкту Association4U.
Мета кампанії – показати «секторальний» вимір євроінтеграції.
Джерело: mepr.gov.ua
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»