Уряд на своєму засіданні ухвалив відповідні листи Віце-президенту Європейської комісії з питань Зеленого курсу Франсу Тіммермансу та Спецпосланцю із питань клімату США Джону Керрі щодо приєднання України до Глобальної ініціативи щодо скорочення викидів метану «Global Methane Pledge». Свою позицію Україна офіційно представить на Конференції сторін Паризької угоди у м. Глазго 30 жовтня – 14 листопада 2021 року.
Глобальна ініціатива зі скорочення викидів метану «Global Methane Pledge» започаткована Європейським Союзом та Сполученими Штатами Америки і спрямована на досягнення скорочення викидів метану і посилення міжнародної співпраці у цьому напрямку. Це важливо, адже метан є потужним парниковим газом, а швидкий ріст його концентрації в атмосфері є однією з основних причин зростання середньої температури повітря на 1,0°C з часів доіндустріального періоду.
Європейський Союз, США та ще 32 країни вже висловили свою підтримку Ініціативи, серед них і ключові емітенти метану у світі: Канада, Аргентина, Гана, Індонезія, Ірак, Італія, Мексика, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.
«У липні 2021 року Уряд затвердив оновлений Національно визначений внесок України до Паризької угоди. Це є свідченням того, що для нас декарбонізація економіки - важливий орієнтир в економічному розвитку країни на наступне десятиліття. Усвідомлюючи виклики на шляху виконання такої складної та масштабної мети, Україна готова приєднатися до міжнародної Ініціативи, аби посилити міжнародну співпрацю у цій сфері та репутацію нашої країни як лідера у заходах декарбонізації. – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський. – Відповідно до рішення Уряду на реалізацію ініціативи буде розроблений відповідний план дій у сферах видобутку та транспортування викопних палив, сільського господарства та управління відходами, які є основними джерелами викидів метану в Україні».
Дослідження «Глобальний аудит метану», оприлюднене Коаліцією з питань клімату та чистого повітря та Програмою ООН з навколишнього середовища UNEP, свідчить, що скорочення викидів метану на 45 % у цьому десятилітті дозволить:
Основними цілями «Glоbаl Меthаnе Рledge» є:
Джерело: mepr.gov.ua
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»